Alan Wake Remastered
818V

Alan Wake Remastered

Alan Wake Remastered
  • Premiery
  • Świat: 05.10.2021
  • Europa: 05.10.2021
  • Polska: 05.10.2021
  • Gatunek: Strzelanina, Horror
  • Liczba graczy: 1

Alan Wake Remastered to strzelanina TPP wyprodukowana przez studio Remedy. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Był on zremasterowaną wersją gry wydanej pierwotnie na Xboxa 360 w 2010 roku.

Fabuła - Alan Wake

Głównym bohaterem jest tytułowy Alan Wake - pisarz, autor bestsellerowych thrillerów, który w poszukiwaniu weny udaje się do sennego, jakby się wydawało, miasteczka Bright Falls ulokowanego w stanie Waszyngoton w USA. Szybko okazuje się, iż mające być remedium na twórcze wypalenie wakacje są w istocie nocną marą. Główną rolę gra w niej zaginięcie małżonki i festiwal fantasmagorycznych przygód przeżywanych nocą poprzez Wake'a, przeplatających się z rzeczywistością oglądaną za dnia. Sytuacja wydaje się bliźniaczo podobna do ostatniej książki napisanej przez protagonistę, której ten w ogóle nie pamięta.

Rozgrywka - Alan Wake

Rozgrywkę w Alan Wake podzielić można na dwa etapy. W pierwszym, dziejącym się zawsze w nocy mamy do czynienia ze strzelaniną w ujęciu TPP, gdzie unikatowym elementem jest konieczność osłabiania wrogów światłem latarki (lub pełniącymi w grze rolę granatów flarami), by rozwiać otaczającą ich ciemność. Dopiero wtedy użycie broni palnej staje się efektywne. Czasem należy także poczęstować snopem światła przedmioty martwe, które pod wpływem mrocznych mocy ożywają i starają się pozbawić życia bohatera. Za dnia zwiedzamy Bright Falls i jego okolice, poznając kolejnych mieszkańców i starając się rozwikłać tajemnicę zaginięcia żony. Akcja gry prowadzona jest w serialowym stylu, gdzie po zakończeniu każdego odcinka mamy krótki wstęp do kolejnego ze skrótem najważniejszych wydarzeń, w jakich dotychczas braliśmy udział. W trakcie gry zbieramy także poszczególne strony ze wspomnianego thrillera, którego napisania bohater nie jest w stanie sobie przypomnieć.

Nowości - Alan Wake Remastered

Edycja Remastered oferuje poprawioną oprawę graficzną, wydane do gry dwa popremierowe rozszerzenia oraz dokument o procesie jej produkcji.

Recenzje

Podobne gry