Picross S: Mega Drive & Mark III Edition
72V

Picross S: Mega Drive & Mark III Edition

Picross S: Mega Drive & Mark III Edition
  • Producent: Jupiter
  • Wydawca: Jupiter
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 05.08.2021
  • Europa: 05.08.2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Logiczna

Picross S: Mega Drive & Mark III Edition to gra logiczna wyprodukowana przez japońskie studio Jupiter. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch.

Rozgrywka - Picross S: Mega Drive & Mark III Edition

Założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem głównych, numerowanych odsłon Picross S. 

W Picrossie mamy do czynienia z zabawą będącą trochę połączeniem cech Sapera i Sudoku. Na ekranie widać planszę, na której znajduje się mniejsza lub większa (w zależności od stopnia trudności łamigłówki) liczba rzędów i kolumn złożonych z niewielkich kwadratowych pól. Przy owych rzędach i kolumnach widnieją również cyfry, które stanowią informację odnośnie tego, ile i jakie pola należy zaznaczyć. Jeśli nam się uda zaznaczyć je prawidłowo, stworzymy pixel-artowy rysunek i tym samym zaliczymy całą planszę/łamigłówkę. Twórcy pomyśleli oczywiście o nowych graczach, oferując z jednej strony różne tutoriale dopasowane do umiejętności grających oraz ułatwienia w postaci systemu Hint Roulette, który pozwala wypełnić jeden rząd lub kolumnę na planszy.

W Mega Drive & Mark III Edition największe novum polega na tym, że układane przez nas rysunki to motywy z gier wydawanych na tytułowych konsolach Segi. Jest ich blisko sześćdziesiąt, a wśród nich znajdziemy klasyki takie jak Golden Axe, After Burner, Phantasy Star, Sonic the Hedgehog czy Streets of Rage. 

Gra oferuje ten sam zestaw trybów co poprzednik. Po pierwsze, są standardowe picrossowe łamigłówki. Po drugie, dodatkowe wyzwania w konwencji Mega Picross, które są remiksami podstawowych zagadek, ale z podkręconym stopniem trudności. Trzecia kategoria to Clip Picross, gdzie tworzymy wielkie obrazki rozwiązując stopniowo ‘pomniejsze’ łamigłówki, a czwarta i ostatnia to Color Picross, gdzie obrazki są kolorowe, co dodaje wyzwaniom dodatkowego stopnia złożoności. W Picross S: Mega Drive & Mark III Edition twórcy udostępnili blisko pięćset zagadek - jest ich łącznie 480.

Video - Picross S: Mega Drive & Mark III Edition

Podobne gry