Phoenix Point: Behemoth Edition
45V

Phoenix Point: Behemoth Edition

Phoenix Point: Behemoth Edition
  • Producent: Snapshot Games
  • Wydawca: Prime Matter
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 01.10.2021
  • Europa: 01.10.2021
  • Polska: 01.10.2021
  • Gatunek: Strategiczna
  • Liczba graczy: 1

Phoenix Point: Behemoth Edition to taktyczna strategia osadzona w świecie science-fiction. Za grę odpowiada studio Snapshot Games, którego jednym z przedstawicieli jest między innymi Julian Gollop – autor oryginalnego UFO: Enemy Unkown. Tytuł ukazał się na konsolach PS4 i Xbox One.

Fabuła - Phoenix Point: Behemoth Edition

Akcja pozycji dzieje się w 2046 roku, jednak istotne wydarzenie dla całej historii odbyło się kilka dekad wcześniej. Naukowcy badając Antarktydę napotkali na tajemniczą próbkę, która okazała się starożytnym wirusem. Po niedługim czasie zaczął on atakować wszystkie formy życia i przejmować kontrolę nad całą planetą. Ludzie zostali szybko zdziesiątkowani, a teraz każdego dnia ukrywają się i walczą o przetrwanie. Studio przygotowując pozycję inspirowało się filmowymi horrorami oraz twórczością H.P. Lovecrafta.

Rozgrywka - Phoenix Point: Behemoth Edition

Deweloperzy nie ukrywają, że podczas kreowania rozgrywki inspirowali się między innymi współczesnymi wersjami serii X-COM. Pojedynki odbywają się w turach, a gracze wcielają się w oddział nazwany Phoenix Point. W trakcie rozgrywki należy dbać o formację, szkolić żołnierzy oraz przejmować kolejne istotne dla przygody miejscówki. 

W trakcie opowieści gracze muszą dodatkowo zajmować się elementem politycznym, który został przez twórców potraktowany z wielką dbałością o najmniejsze detale. Podczas opowieści należy współpracować z innymi frakcjami, które również starają się za wszelką cenę przetrwać.

Zmagania przypominają te z uniwersum X-COM, jednak zostały w znaczący sposób odrestaurowane – studio z większą uwagę dopracowało tereny, które są wielkie i można je niszczyć tworząc tym samym nowe możliwości taktyczne. Interesującym zagadnieniem są również przeciwnicy, którzy żywo reagują na poczynania gracza i uczą się jego stylu.

Nowości - Phoenix Point: Behemoth Edition

Behemoth Edition bazuje na wersji Year One Edition wydanej na PC rok po premierze pierwowzoru. Oferuje ona kampanię z podstawki, cztery duże rozszerzenia (Blood and Titanium, Legacy of the Ancients, Festering Skies i Corrupted Horizons), zawartość pomniejszych aktualizacji, interfejs zaprojektowany z myślą o kontrolerach i next-genowy update (udostępniony później). 

Video - Phoenix Point: Behemoth Edition

Podobne gry