SKLEP
Halo Wars (X360)

Halo Wars (X360)

Halo Wars
  • Premiery
  • Świat: 26.02.2009
  • Europa: 27.02.2009
  • Polska: 27.02.2009
  • Gatunek: RTS
  • Liczba graczy: 1-6
  • od lat 16
  • online
  • przemoc

Ocena społeczności

7.561 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Nieistniejące już Ensemble Studios w lutym 2009 roku wydało na świat Halo Wars, w którym kultowe uniwersum podane zostało graczom w RTS-owej formie. Gra ukazała się wyłącznie na Xboksie 360, w zaledwie miesiąc sprzedając się w milionie egzemplarzy. Po dziś dzień Halo Wars dzierży tytuł najlepiej sprzedającej się strategii czasu rzeczywistego na konsolach.

Akcja Halo Wars osadzona została 21 lat przed wydarzeniami znanymi z Halo: Combat Evolved. Konflikt UNSC z Przymierzem trwa w najlepsze, a my jako dowódca statku Spirit of Fire powstrzymać musimy kolektyw obcych ras przed pozyskaniem starożytnej floty Forerunnerów. W kwestii rozgrywki do czynienia mamy z RTS-em, którego kwintesencją jest prowadzenie działań militarnych. Wciąż przy tym istotne jest zarządzanie dostępnymi surowcami i rozbudowa bazy, choć oba te elementy zostały zepchnięte na dalszy plan. Pod względem mechaniki deweloper zastosował zasadę "kamień, papier nożyce", w myśl której każdy typ jednostki ma skutecznego oponenta, np. pojazdy doskonale radzą sobie z piechotą. Gra chwalona była za świetnie przystosowany do pada Xboksa 360 interfejs, dzięki któremu wydawanie rozkazów widzianym z lotu ptaka podwładnym nie nastręcza żadnych trudności. Z drugiej strony wśród recenzentów znaleźć było można opinię, iż jak na strategię czasu rzeczywistego, produkcji Ensemble brakuje rozbudowania i taktycznej głębi.

 

Pośród dostępnych trybów rozgrywki w Halo Wars znajdziemy napędzaną przez ciekawie sklejoną fabułę kampanię, którą można rozegrać tak samemu, jak i w kooperacji poprzez Xbox LIVE. Obecna jest także opcja zabawy wieloosobowej (Skirmish), gdzie jeden z graczy staje po stronie Przymierza, drugi zaś kontroluje siły UNSC. Frakcje różnią się dostępnymi jednostkami, mając swoje silne i słabe strony. Dodatkowo każda z nich ma do wyboru jednego z trzech przywódców, którzy umożliwiają użycie przypisanych do siebie jednostek specjalnych i skorzystanie z konkretnych ulepszeń.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme