World War Z: Aftermath
528V

World War Z: Aftermath

World War Z: Aftermath
 • Premiery
 • Świat: 21.09.2021
 • Europa: 21.09.2021
 • Polska: 21.09.2021
 • Gatunek: Strzelanina FPP, Strzelanina, Horror
 • Liczba graczy: 1-8

World War Z: Aftermath to strzelanina wyprodukowana i wydana przez Saber Interactive. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Był on nową wersją World War Z wzbogaconą o dodatkową zawartość.

Galeria - World War Z: Aftermath
 • World War Z: Aftermath
 • World War Z: Aftermath
 • World War Z: Aftermath
 • World War Z: Aftermath
 • World War Z: Aftermath

Fabuła - World War Z: Aftermath

Wbrew temu, co może sugerować tytuł gry, produkcja Saber Interactive nie ma zbyt wielu wspólnego z filmem o tej samej nazwie (gdzie jedną z głównych ról odegrał Brad Pitt) lub książką, na podstawie której ten powstał. Generalnie rzecz biorąc, twórcy nie stawiają zbyt dużego nacisku na fabułę. Założenia są proste: oto trwa apokalipsa zombie, a naszym zadaniem jest przeżyć. Akcja rozgrywa się w kilku światowych metropoliach: Moskwie, Nowym Jorku, Jerozolimie i Tokyo. Postacie reprezentują jedną z sześciu klas, takich jak chociażby Hellraiser, który specjalizuje się w materiałach wybuchowych, Exterminator dobrze radzący sobie z tłumami czy Medic zdolny pomagać swoim towarzyszom.

Rozgrywka - World War Z: Aftermath

W każdym mieście na przejście czeka kilka misji, w których musimy wykonywać proste czynności (wymagające przeważnie współpracy grających), jak podkładanie ładunków wybuchowych, przygotowywanie barykad chroniących przed ofensywą żywych trupów czy znalezienie klucza. A tych, jak w filmie, może być naprawdę sporo. Na ekranie w jednej chwili przebywa nawet kilkaset zombie, a w niektórych przypadkach mogą się one po sobie wspinać, by dotrzeć do wyżej położonych miejsc, gdzie znajdują się gracze. 

W grze zaimplementowano system rozwoju. Wraz z postępami usprawniamy nie tylko możliwości danej klasy, ale też odblokowujemy dostęp do nowych broni.

Jak wspomniano, fabuła nie stanowi głównej atrakcji World War Z, ale gra nie jest jej całkowicie pozbawiona. Tu i ówdzie zyskujemy bowiem dostęp do informacji, które rzucają więcej światła na rozgrywające się wydarzenia i bohaterów.

Jeśli chodzi o multiplayer, dostępnych jest kilka trybów rozgrywki (nie tylko kooperacja), jak Player vs Player vs Zombie, Swarm Deathmatch, Swarm Domination czy King of the Hill.

Nowości - World War Z: Aftermath

Edycja Afermatch zawiera pierwowzór i dodatki z wersji Game of the Year Edition oraz szereg nowości: nowe postacie, nową klasę (Vanguard), potwory, tryb Horde Mode XL (dostępny tylko na sprzętach nowej generacji), tryb FPP, udoskonalony system walki (novum jest np. możliwość dzierżenia dwóch broni jednocześnie) czy nowe miejscówki: Rzym, Watykan i Kamczatkę. 

Video - World War Z: Aftermath

Podobne gry