Tom Clancy's Rainbow Six (Sega DreamCast)
27V

Tom Clancy's Rainbow Six (Sega DreamCast)

Tom Clancy's Rainbow Six (Sega DreamCast)
  • Premiery
  • Świat: 2000
  • Europa: 2001
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina tak., Kolekcje
  • Liczba graczy: 1

Tom Clancy's Rainbow Six w tym wydaniu to kolekcja strzelanin taktycznych zaprojektowanych przez Red Storm Entertainment. Port autorstwa Pipedream Interactive (wewnętrzny zespół Majesco Sales) został wydany przez Majesco Sales wyłącznie na konsolę Sega Dreamcast.

Pakiet zawiera dwa tytuły:

Tom Clancy's Rainbow Six

Produkcja jest pierwszą odsłoną serii taktycznych strzelanin stawiających silnie na realizm zamiast akcję - w odróżnieniu od tytułów z okresu jak Quake II ciągłe poruszanie bardzo widocznie wpływa na celność, a jedno trafienie bywa śmiertelne. Rozgrywka została w ramach tytułu podzielona na dwie fazy, Planowania oraz Akcji. Z całością gracz może zapoznać się m. in. w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

  • W fazie planowania gracz ma mapę terenu, gdzie odbywa się misja - dodatkowo może on skompletować załogę czy wybrać wyposażenie. Następnie wyznacza on trasę, jaką mają poruszać się sojusznicy, biorąc przy tym pod uwagę wszelkie czynniki. Osoby niechętne temu rozwiązaniu/bardziej stawiające na rozgrywkę mogą skorzystać z zaprojektowanych przez dewelopera tras.
  • Fazie akcji, gdzie gracz jako członek jednej z drużyn wchodzi do lokacji celem wykonania danego przez szefostwo zadania. Te ograniczają się do eliminacji zagrożenia, uratowania zakładników czy rozbrojenia bomb.

Fabularnie produkcja osadzona została w uniwersum, gdzie w odpowiedzi na zagrożenie terrorystyczne powołano międzynarodową jednostkę Rainbow - jej zadaniem jest odbijanie zakładników, eliminacja zagrożenia czy rozbrajanie bomb w różnych zakątkach świata. Pewnego dnia kilka miejsc na Świecie zostaje zaatakowanych przez ekoterrorystów zrzeszonych w ramach grupy Phoenix. Początkowo wydaje się, że miejsca ataku  zostały dobrane przypadkowo, niemniej bliższa analiza wyraźnie sugeruje jakiś określony plan. Zadaniem drużyny Rainbow jest więc odkryć ten plan i powstrzymać złych przed jego realizacja.

Tom Clancy's Rainbow Six - Eagle Watch

W ramach rozszerzenia - biorąc pod uwagę wyłącznie komponent dla pojedynczego gracza - twórcy zaproponowali 5 nowych map, 4 nowych operatorów oraz 3 nowe bronie. 


Opis opracował: BZImienny
Video - Tom Clancy's Rainbow Six (Sega DreamCast)

Podobne gry