Sweet Home (NES)

Sweet Home (NES)

Sweet Home
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 14.12.1989
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Horror

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Sweet Home to mieszanka gry fabularnej oraz horroru, za produkcję i wydanie której odpowiada Capcom. Tytuł ukazał się wyłącznie w Japonii (były plany wydania gry na Zachodzie) na Nintendo Entertainment System. Oryginalnie wyłącznie w j. japońskim, choć później otrzymał on nieoficjalną lokalizację na j. angielski.

Produkcja jest wczesnym przedstawicielem gatunku horroru z perspektywy gier wideo, którego ogólne założenia zostały oparte o film Kiyoshi Kurosawy o tej samej nazwie (miał on premierę w styczniu 1989 roku). Gracz dostaje pod kontrolę 5 postaci z unikatowymi zdolności, z jakiej to tworzy trzyosobową grupę, a następnie steruje ją. W trakcie zwiedzania terenu gracz nie tyle musi pamiętać o możliwości starć z będącymi tam potwornościami (w systemie turowym), co też o bardzo ograniczonych zasobach czy porozrzucanych notkach. Z tym tytułem można zapoznać się jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

Twórcy mieli swobodę w adaptacji scenariusza, przez co przedstawiona w historii gra nie jest odwzorowaniem filmu 1:1. Fabuła przedstawia losy Kazuo, Akiko, Taro, Asuka i Emi, któzy zdecydowali się na zwiedzenie posiadłości Mamiya Ichirou - jeśli wierzyć pogłoskom, miały znajdować się tam skarby w postaci fresków. Niedługo po dostaniu się na miejsce cała piątka zostaje zamknięta przez byt będący duchem - następnie grozi on im wszystkim śmiercią. Teraz mając w tyle głowy zarówno skarby jak i to, co spotkało pewną grupę badaczy, muszą uciec z tego przeklętego miejsca.

Kilka lat po premierze tytułu Capcom zdecydował się na opracowanie gry opartej na Sweet Home  - ważnymi osobami w tym projekcie zostały Shinji Mikami oraz Tokuro Fujiwara. Z efektem tych prac gracze mogli się zapoznać w 1996 roku za sprawą pierwszej odsłony serii Resident Evil.


Opis opracował: BZImienny
Podobne gry