Micetopia (PS4)

Micetopia (PS4)

Micetopia
  • Premiery
  • Świat: 20.11.2020
  • Europa: 20.11.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 3

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Micetopia to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez Ninja Rabbit Studios i wydana przez Ratalaika Games. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Micetopia

Fabuła w Micetopia nie odgrywa przesadnie wielkiej roli. Gra pozwala nam się wcielić w Richa, mysz aspirującą do roli bohatera. Szansa nadarza się, gdy jego pobratymcy z tej samej wioski zostają uprowadzeni i uwięzieni. Z bliżej niejasnych przyczyn świat wokół zaczyna się pogrążać w chaosie, co jest powodem tych i innych incydentów. Rich musi nie tylko więc odbić porwanych, ale też zidentyfikować źródło problemów.

Rozgrywka - Micetopia

Micetopia to dwuwymiarowa gra action-adventure w typie metroidvanii. Nasz podopieczny przemierza tutaj stosunkowo otwarty świat i próbuje odnajdywać swoich mysich pobratymców w różnych jego zakątkach. Wzorem gier typu Metroid możliwości kierowanej przez nas postaci są początkowo ograniczone, lecz z czasem ulega to zmianie. Odnajdując kolejnych mieszkańców wioski Rich zdobywa nowe umiejętności (jak podwójny skok) czy wyposażenie (jak łuk), co pozwala np. odkrywać nowe, niedostępne wcześniej lokacje lub skuteczniej rozprawiać się z niektórymi nieprzyjaciółmi.

W grze istnieje pewien element zbieractwa. Po pierwsze, główny bohater gromadzi tu zielone orby pełniące funkcję waluty, za którą w mieście można usprawniać uzbrojenie lub zwiększać maksymalną ilość energii (symbolizowaną przez serduszka). Po drugie, przeczesując świat Micetopii natknąć możemy się kamienie. Za ich pomocą w mieście można postawić fontannę. 

Podobne gry