Crash: Mind over Mutant
8455V

Crash: Mind over Mutant

Crash: Mind over Mutant
  • Premiery
  • Świat: 07.10.2008
  • Europa: 31.10.2008
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 7
  • przemoc

Crash: Mind over Mutant to platformówka wyprodukowana przez Radical Entertainment na PlayStation 2, Wii, Xboxa 360, PSP i NDS-a, gdzie trafiła pod postacią side-scrollera. Była to siódma odsłona przygód tytułowego bohatera, który lata świetności przeżywał w czasach pierwszej konsoli Sony.

Crashowi przyjdzie ponownie zmierzyć się z szalonym naukowcem Neo Cortexem, który do zdobycia władzy nad światem postanawia tym razem użyć podstępu, a nie siły. Otóż tworzy on różne technologiczne gadżety, które przejmują kontrolę nad ich posiadaczami. Główny bohater, jako jedyny w pełni władz umysłowych, musi postawić tamę tym planom.

 

Grę na tle klasycznych poprzedników wyróżnia kilka znaczących zmian. Po pierwsze, spora jest swoboda. Crash eksploruje świat gry i wykonuje różne zadania zlecane mu przez NPC-ów (tych z wykrzyknikiem nad głową). Na swojej drodze może znajdować różne ciekawe przedmioty, np. złote zegarki włączające minigierkę polegającą na zgarnięciu pewnej ilości przedmiotów w wyznaczonym czasie albo czerwone buty zwiększające jego szybkość.

 

Po drugie, walka. W pierwszych, najbardziej hołubionych przez graczy częściach Crasha rozgrywka polegała przede wszystkim na pokonywaniu przeszkód, tutaj natomiast większy nacisk położono na starcia z przeciwnikami. Nasz podopieczny może wykonać atak słabszy i potężniejszy, jest w stanie blokować uderzenia nieprzyjaciół oraz wykonywać uniki. Truchło pokonanego pozostawia po sobie energię zwaną Mojo, którą można rozwijać umiejętności. Na drodze napotkamy rożne rodzaje przeciwników. Na uwagę zasługują tzw. tytani - możemy ich ogłuszyć, a następnie przejąć nad nimi kontrolę. Sterowanie wygląda podobnie jak w przypadku popularnego jamraja, choć do dyspozycji mamy też potężny atak specjalny.

 

Gra posiada tryb multiplayer, w którym dwóch graczy może ze sobą współpracować. W zależności od wersji postać kooperująca z Crashem może być inna.

Podobne gry