Serious Sam HD: Pierwsze i Drugie Starcie
24V

Serious Sam HD: Pierwsze i Drugie Starcie

Serious Sam HD: Pierwsze i Drugie Starcie
  • Producent: Croteam
  • Wydawca: Devolver Digital (Win)/Majesco Entertainment (X360)
  • Polski dystrybutor: CD Projekt (Win), Brak (X360)
  • Wersja językowa: PL Napisy (Win)
  • Premiery
  • Świat: 24.06.2010
  • Europa: 24.06.2010
  • Polska: 24.09.2010
  • Gatunek: Strzelanina, Kolekcje

Serious Sam HD: Pierwsze i Drugie Starcie to kolekcja strzelanin opracowanych przez Croteam i wydana przez Devolver Digital. Pakiet ukazał się na Windowsa oraz Xbox 360.

Na kompilację składają się dwie odsłony serii Serious Sam w wersji odświeżonej - były one też dystrybuowane osobno.

Serious Sam HD: Pierwsze starcie

Serious Sam HD: Pierwsze Starcie, podobnie jak w przypadku wydawanej od końca 1993 roku serii DOOM, przedstawia historię będącą jedynie pretekstem do walki z pokaźną liczbą przeciwników. Otóż w daleką przeszłość zostaje wysłany Sam Stone, określany także jako Serious Sam, który ma za zadanie znaleźć i wyeliminować przywódcę wrogiej i niezwykle zaawansowanej technicznie rasy, która w przyszłości zagrozi Ziemi. Na drodze do realizacji tego celu staną niezliczone grupy wrogów takich jak Szkielety, bezgłowi żołnierze ożywieni przy zastosowaniu technologii czy skorpiony dzierżące działka obrotowe z nieskończoną amunicją. Sam, w celu wyeliminowania tego zagrożenia może zastosować różne bronie - od niepozornego noża i rewolwerów, a kończąc na wyrzutni rakiet czy potężnym dziale miotającym ołowianymi kulami.

Serious Sam HD: Drugie starcie

W ramach kampanii opowiedziana jest historia będąca kontynuacją tej znanej z Serious Sam HD: Pierwsze starcie - Sam "Serious" Stone po zdziesiątkowaniu wojsk głównego antagonisty oraz pokonaniu wielkiego czarnoksiężnika dostaje się na pokład statku, który ma zabrać go do miejsca, gdzie będzie mógł zakończyć swoją misję. Niestety, wskutek zderzenia z latającym autobusem spada on na Ziemię z okresu Majów, a ów statek wskutek zderzenia staje się bezużyteczny. Sam Stone wyrusza więc w długą podróż (zwiedzając m. in. średniowieczną Polskę) w celu znalezienia środka transportu, dzięki któremu będzie mógł wykonać powierzone mu zadanie.


Opis opracował: BZImienny

Podobne gry