Mass Effect Legendary Edition (PC)

Mass Effect Legendary Edition (PC)

Mass Effect Legendary Edition
  • Producent: BioWare
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Polski dystrybutor: EA Polska
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 14.05.2021
  • Europa: 14.05.2021
  • Polska: 14.05.2021
  • Gatunek: RPG akcji, Kolekcje

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mass Effect Legendary Edition to wydanie zbiorcze zawierające zremasterowane trzy pierwsze części serii Mass Effect. Składanka ukazała się na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One (wydanie działało też na PS5 i Xbox Series wraz z ulepszeniami).

W skład Mass Effect Legendary Edition wchodzą trzy gry:

Mass Effect

Akcja Mass Effect osadzona jest w dalekiej przyszłości, w której ludzie nawiązali kontakt z obcymi rasami i wraz z nimi twarzą galaktyczną cywilizację. W roku 2183, w którym turianin Saren, zbuntowany agent Cytadeli, będącej stolicą galaktyki, zamierza zdradzić międzyrasowe przymierze i sprowadzić ogromne zagrożenie dla wszystkich żyjących istot. To co najpierw wydaje się być działalnością terrorystyczną, szybko przeradza się w podłoże epickiej przygody i majaczącej na horyzoncie wydarzeń apokalipsy.

Głównym bohaterem jest komandor Shepard, pierwsze ludzkie Widmo - specjalny agent Cytadeli o szerokich uprawnieniach.

Mass Effect to gra RPG ze zręcznościowym systemem walki. Na szczególną uwagę zasługują rozbudowane relacje między wiarygodnie skonstruowanymi postaciami i wybory mające odzwierciedlenie w późniejszej rozgrywce. Nie mniej rozwinięte są opcje dialogowe, dzięki którym komunikujemy się z bohaterami niezależnymi i członkami oddziału. Oprócz głównego wątku deweloper zapewnił oczywiście zestaw dodatkowych zadań, w tym możliwość eksploracji sporej liczby planet za pomocą specjalnego pojazdu Mako, który jest jedynym wehikułem obok kosmicznej fragaty Normandy będącej domem i środkiem transportu pomiędzy poszczególnymi planetami dla Sheparda i jego drużyny.

Mass Effect 2

Kolejna część kosmicznej sagi z komandorem Shepardem w roli głównej ma miejsce dwa lata po wydarzeniach znanych pierwszej odsłony serii. Z rubieży wszechświata w tajemniczy sposób zaczynają  znikać ludzkie kolonie i to właśnie Shepard wspierany przez organizację Cerberus musi stawić temu problemowi czoła. Szybko okazuje się, że zamieszani są w to starzy znajomi - niezwykle potężna i enigmatyczna rasa Żniwiarzy. 

Mass Effect 3

Trzecia część kosmicznej sagi Mass Effect kończy przygodę komandora Sheparda, który po zakończeniu części drugiej rezyduje na Ziemi, gdzie zostaje zaskoczony nagłą i brutalną inwazją Żniwiarzy. 

Pierwszy raz w cyklu pojawia się multiplayer zwany "Wojnami Galaktycznymi", który jest niczym innym, jak kooperacyjną zabawą dla czterech graczy. W jego strukturę zaimplementowano system tworzenia własnego bohatera i rozwijania jego umiejętności wraz z osiąganiem coraz to wyższych poziomów doświadczenia. Proponowane przez grę mapy to lokacje znane z kampanii, na których eliminujemy kolejne fale przeciwników, w tym sługusów Żniwiarzy, gethów i żołnierzy Cerberusa.

Nowości - Mass Effect Legendary Edition

Oprócz poprawionej oprawy graficznej (lepsze tekstury, shadery, modele, płynniejsza animacja) Mass Effect Legendary Edition oferuje wszystkie rozszerzenia DLC i bonusy (bronie, zbroje etc.) udostępniane w ramach kampanii promocyjnych. 

Podobne gry