Dragon Quest Tact
184V

Dragon Quest Tact

Dragon Quest Tact
  • Producent: Aiming
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 16.07.2020
  • Europa: 27.01.2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna

Dragon Quest Tact to strategia turowa z elementami RPG wyprodukowana przez studio Aiming i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych z systemami Android i iOS.

Fabuła - Dragon Quest Tact

Akcja Dragon Quest Tact rozgrywa się w fantastycznym świecie zwanym Orchesterra. W zamierzchłej przeszłości został on zaatakowany przez Demon Kinga, lecz odpór dał mu bohater, bohaterka oraz sprzymierzone z nimi potwory. Antagonistę po długiej i zaciętej walce udało się wreszcie uwięzić, jednak po wielu latach znów zaczyna rysować się widmo jego powrotu.

Rozgrywka - Dragon Quest Tact

Dragon Quest Tact to strategia turowa z elementami RPG - druga tego typu produkcja w liczącej sobie ponad trzydzieści lat serii Dragon Quest (po Dragon Quest Wars z DSiWare). Pod względem rozgrywki tytuł przypomina klasyki gatunku w rodzaju Fire Emblem. Bitwy toczą się na niewielkich planszach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się ‘jednostki’ nasze i naszego przeciwnika. Jeśli zbliżymy się wystarczająco blisko, będziemy mogli zaatakować rywala. Z czasem zyskujemy możliwość werbowania rozmaitych potworów (znanych przeważnie z głównych odsłon DQ), a te różnią się między sobą parametrami, właściwościami i zdolnościami. O ich potencjale bojowym informuje ranga - najniższa to F, najwyższa S.

Zdolności podopiecznych można z czasem usprawniać. Przydają się do tego zdobywanie przy wielu okazjach materiały i magiczne księgi. Co więcej, werbowanie potworów z tego samego gatunku (tych jest osiem) pozwala im przechodzić ewolucję.

Kolejne lokacje, do których się udać, wybieramy z poziomu dwuwymiarowej mapy świata. Oprócz wydarzeń popychających do przodu fabułę twórcy przygotowali też opcjonalne atrakcje.

Video - Dragon Quest Tact

Podobne gry