Fallen Knight (Mobile)

Fallen Knight (Mobile)

Fallen Knight
  • Premiery
  • Świat: 25.10.2019
  • Europa: 25.10.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Fallen Knight to dwuwymiarowa gra akcji wyprodukowana przez FairPlay Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach przenośnych w ramach usługi Apple Arcade, a później trafił też na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Fallen Knight

Fabuła produkcji FairPlay Studios inspirowana jest legendami arturiańskimi. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, a my wcielamy się tutaj w rycerza Lancelota, w prostej linii potomka legendarnej postaci o tym samym imieniu. Lancelot jest jednym z rycerzy okrągłego stołu. Wraz ze swoimi towarzyszami broni musi on stawić czoło terrorystycznej organizacji zwanej The Purge, której celem jest ujawnienie szokującej prawdy skrywanej pod miastem. Prawdy, za którą rycerze okrągłego stołu gotowi są oddać życie.

Rozgrywka - Fallen Knight

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Fallen Knight to dwuwymiarowa gra akcji przywodząca trochę na myśl m.in. serię Mega Man. Na przejście czeka tu w sumie sześć poziomów.

Stopień trudności Fallen Knight jest dość wysoki. Poprzeczkę podnoszą tu mechaniki parowania i rozbrajania. W odróżnieniu od wielu innych podobnych gier w produkcji FairPlay Studios zabijanie nieprzyjaciół jest niewskazane - główny bohater, jako rycerz okrągłego stołu, ma bowiem swój kodeks honorowy. Zamiast tego wskazane jest ogłuszanie nieprzyjaciół. Najpierw próbujemy sparować jego atak, a jeśli nam się to powiedzie, możemy spróbować go rozbroić. Im bardziej honorowi będziemy, tym więcej punktów trafi na nasze konto. Te z kolei będzie można wydać w sklepie w przerwie między kolejnymi planszami.

Na koniec planszy ścieramy się z bossem. Każdy taki pojedynek stanowi swego rodzaju łamigłówkę - musimy mianowicie znaleźć sposób, jak skutecznie rozprawić się z wrogiem. Najważniejszą bronią naszego podopiecznego jest miecz, lecz wyposażenie nie ogranicza się tylko do niego.

Podobne gry