Asterix & Obelix XXL Romastered (PS4)

Asterix & Obelix XXL Romastered (PS4)

Asterix & Obelix XXL Romastered
  • Producent: OSome Studios
  • Wydawca: Microids
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 22.10.2020
  • Europa: 22.10.2020
  • Polska: 22.10.2020
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Platformowa
  • od lat 7

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Asterix & Obelix XXL Romastered to gra action-adventure wyprodukowana przez OSome Studio i wydana przez Microids. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Był on wzbogaconym o nową zawartość remasterem gry wydanej pierwotnie w 2004 roku.

Fabuła - Asterix & Obelix XXL Romastered

Produkcja powstała rzecz jasna na podstawie znanego francuskiego komiksu o dwóch dzielnych Galach, którzy w pierwszym I wieku n.e. stawiają czoło potężnemu imperium rzymskiemu. Nie inaczej jest też w grze. Bohaterowie udają się na polowanie, lecz po powrocie do domu okazuje się, że ich pobratymcy zniknęli. Sprawcą zamieszania są Rzymianie, którzy pojmali Galów. Na tym problemy bynajmniej się nie kończą - oprócz tego zniknął też bowiem specjalny eliksir, który dawał bohaterom nadludzkie zdolności.

Rozgrywka - Asterix & Obelix XXL Romastered

Gra pozwala nam przejąć kontrolę nad tytułowymi bohaterami - możemy się pomiędzy nimi swobodnie przełączać. Nasi podopieczni różnią się nieco umiejętnościami, np. większy Obelix potrafi niszczyć metalowe skrzynie bez korzystania z magicznych mikstur, natomiast Asterix dzierży pochodnię, którą może wysadzać beczki z prochem. W trakcie zabawy odwiedzamy różne regiony imperium rzymskiego, a na ich końcu przeważnie czeka nas starcie z bossem. Wszystkich leveli jest tu ponad czterdzieści, a umiejscowiono je w sześciu ‘światach’. Czynności, jakie wykonujemy, to nie tylko walka, ale także rozwiązywanie łamigłówek czy sekcje czysto zręcznościowe.

Podczas rozgrywki gromadzimy hełmy pokonanych rzymskich żołnierzy, które pełnią tutaj funkcję waluty. Możemy z nich zrobić użytek przy spotkaniu z podróżującymi sprzedawcami. W ten sposób zwiększyć można ilość zdrowia tudzież kupić nowe kombinacje ataków. W grze natrafiamy na dwa rodzaje hełmów o różnej wartości.

Nowości - Asterix & Obelix XXL Romastered

Remaster oferuje nie tylko poprawioną oprawę graficzną i animacje, ale też dwa nowe warianty rozgrywki i kilka innych nowości uatrakcyjniających gameplay.

Podobne gry