Overcooked! All You Can Eat (PS5)

Overcooked! All You Can Eat (PS5)

Overcooked! All You Can Eat
  • Premiery
  • Świat: 2020
  • Europa: 2020
  • Polska: 2020
  • Gatunek: Zręcznościowa, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1-4

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Overcooked! All You Can Eat to wydanie zbiorcze zawierające dwie gry z serii Overcooked wraz z zupełnie nową zawartością. Kolekcja ukazała się na PlayStation 5 i Xbox Series X. Za produkcję odpowiadało studio Ghost Town Games.

Składanka oferuje dwie gry.

Overcooked

Overcooked przypomina trochę serię Cooking Mama. Produkcja Ghost Town pozwala nam przejąć kontrolę nad kucharzami, którzy muszą przygotowywać i serwować zamówione posiłki (a w niektórych przypadkach też zmyć naczynia). Podczas rozgrywki otrzymujemy zamówienia, które należy zrealizować w wyznaczonym czasie. Na planszy znajduje się kilku kucharzy a nasze zadanie sprowadza się przede wszystkim do tego by zarządzać nimi tak, aby ze wszystkim się wyrobić. Sterowanie jest przy tym proste, dzięki czemu nie trzeba się zbyt długo wdrażać. Jeden przycisk służy do interakcji z niektórymi przedmiotami, drugi do krojenia. Poza tym możemy się jeszcze przełączać między kucharzami (jeśli gramy w singlu).

Co warto dodać, w edycji All You Can Eat część pierwsza została przebudowana i działa na silniku Overcooked 2.

Overcooked! 2: Rozgotowani

Założenia rozgrywki w drugiej części Overcooked nie uległy zmianie. Na każdej planszy musimy przygotowywać różne rodzaje posiłków (zamówienia pojawiają się w lewym górnym rogu ekranu), jak hamburgery czy sushi, na co mamy wyznaczony czas. 

Przygotowywanie posiłków to oczywiście nie wszystko. Na uwagę zasługują plansze, które mają zwykle niewiele wspólnego ze zwykłą kuchnią. Za przykład w tym kontekście może posłużyć balon lub lokacja, w której musimy korzystać z teleporterów i przy okazji unikać przysłowiowych kłód rzucanych nam pod nogi przez czarodzieja. Sytuacja na planszach zmienia się poza tym dynamicznie, np. wspomniany balon może natrafić na burzę, co w znaczący sposób utrudnia nam gotowanie. Na uwagę zasługuje też zupełnie nowa umiejętność, dzięki której jesteśmy w stanie rzucać niektórymi składnikami.

Nowości

Edycja All You Can Eat oferuje całą zawartość pierwowzorów (w tym wszystkie wydane do nich DLC), siedem nowych plansz, trzech nowych szefów, grafikę 4K, 60 klatek na sekundę i szereg ustawień uprzystępniających rozgrywkę.

Podobne gry