Supermarket Shriek (NS)

Supermarket Shriek (NS)

Supermarket Shriek
  • Premiery
  • Świat: 23.10.2020
  • Europa: 23.10.2020
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Zręcznościowa, Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Supermarket Shriek to gra zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne studio Billy Goat Entertainment i wydana przez PQube. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fabuła - Supermarket Shriek

Supermarket Shriek posiada fabułę i tryb fabularny, lecz historia nie odgrywa szczególnie istotnej roli (i traktuje siebie ze sporym przymrużeniem oka). W produkcji studia Billy Goat Entertainment przejmujemy kontrolę nad dwiema postaciami: człowiekiem i kozą. Para ta do poruszania się używa sklepowego wózka, a odwiedzając rozmaite sklepy dystopijnego, alternatywnego świata stara się wykonywać czekające nań zadania.

Rozgrywka - Supermarket Shriek

Twórcy przygotowali blisko czterdzieści poziomów. Zasadniczo rzecz biorąc, można je podzielić na trzy rodzaje. Są to tory przeszkód, na których musimy omijać najwymyślniejsze przeszkody (płomienie, lasery, śmiertelne pułapki etc.), collectathony, gdzie należy zgromadzić przedmioty w wyznaczonym czasie, oraz rozbijanie puszek z jedzeniem. Wraz z czasem gra przedstawia oczywiście nowe przeszkadzajki i rozwiązania, podnosząc tym samym stopniowo poziom trudności. Pojawia się m.in. skradanie, ściganie, a nawet manipulacje czasem.

Na uwagę zasługuje sterowanie. Nie ma tu jednego przycisku odpowiedzialnego za dodawanie gazu. Zamiast tego korzystamy z dwóch przycisków, które sprawiają, że jedna z postaci zaczyna wrzeszczeć, dzięki czemu możemy skręcić w lewo lub prawo. Wciśnięcie obu pozwala natomiast ruszyć przed siebie. Gra oferuje ponadto multiplayer w formie kooperacji. W nim gracze wprawiają w ruch wózek wrzeszcząc do mikrofonów.

Co warto dodać na marginesie, wygląd postaci da się modyfikować. Twórcy przygotowali ponad pięćdziesiąt elementów ubioru. 

Podobne gry