Surge Concerto: Ciel nosurge DX
421V

Surge Concerto: Ciel nosurge DX

Surge Concerto: Ciel nosurge DX
  • Producent: Gust
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Japońska
  • Premiery
  • Świat: 04.03.2021
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Inna

Surge Concerto: Ciel nosurge DX to gra reprezentująca gatunek tzw. symulatorów życia. Za jej produkcję odpowiadało studio Gust, a za wydanie Koei Tecmo. Ciel nosurge DX to rozbudowana wersja gry wydanej pierwotnie na PS Vita. 

Fabuła - Surge Concerto: Ciel nosurge DX

Akcja Surge Concerto rozgrywa się w uniwersum znanym z serii Ar tonelico, choć w rzeczywistości obie produkcje nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. W odróżnieniu od Ar tonelico, gdzie mieliśmy do czynienia z dość tradycyjnym japońskimi eRPeGami, tutaj trafiamy na coś zgoła innego. Historia kręci się wokół dziewczyny o imieniu Ion, której doskwiera amnezja. Ion mieszka w alternatywnym świecie, gdzie jedynym towarzystwem jest dla niej sklepikarz Nelico. Pewnego dnia w jej pokoju pojawia się tajemnicze urządzenie umożliwiające komunikację z kimś znajdującym się “ po drugiej stronie”. Tym kimś jesteśmy my. Komunikując z Ion za pomocą przenośnej konsoli Sony próbujemy nawiązać z nią relację, a w dalszej perspektywie uratować jej zniszczony świat.

Rozgrywka - Surge Concerto: Ciel nosurge DX

Podczas rozgrywki, jeśli tak to określić, nasze zadanie polega na przywracaniu pamięci Ion. Proces ten wymaga od nas najpierw zeskanowania kodów kreskowych w realu, dzięki czemu w grze tworzymy istoty o nazwie Sharl (ich rodzaj zależy od zeskanowanego kodu). Następne zaś, korzystając z tak zwanych Hymmno Points, które zdobywamy robiąc użytek z funkcji sieciowych, odtwarzamy pamięć głównej bohaterki. Pozwala to zapoznać się z historią, która składa się w sumie z dwunastu epizodów (większość była udostępniona jako dlc).  

W przerwie między ratowaniem świata możemy też pogłębiać relację z Ion, np. porozumiewać się z nią, a nawet randkować. Bohaterka ma swój harmonogram dnia.

Video - Surge Concerto: Ciel nosurge DX

Podobne gry