Little Orpheus (Mobile)

Little Orpheus (Mobile)

Little Orpheus
  • Premiery
  • Świat: 12.06.2020
  • Europa: 12.06.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Little Orpheus to gra zręcznościowa wyprodukowana przez studio The Chinese Room i wydana przez Sumo Digital. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych firmy Apple, gdzie był dostępny w ramach usługi Apple Arcade.

Fabuła - Little Orpheus

Fabuła produkcji The Chinese Room inspirowana jest m.in. powieścią “Podróż do wnętrza Ziemi” Juliusza Verne’a. Akcja rozgrywa się w sowieckiej Rosji, a głównym bohaterem jest Ivan Ivanovich. Ivanovich to kosmonauta i pewnego dnia zostaje wybrany przez przełożonych do wykonania niezwykle ważkiej misji. Nie będzie to jednak eksploracja kosmosu, tylko coś zgoła innego - wyruszy on do wnętrza Ziemi, by odnaleźć zbiegłego generała Yurkovoia, który zebrał ze sobą bombę atomową. Kraina Plutonia, gdzie trafi, pełna będzie niezwykłej flory i fauny: dinozaurów, potworów i wielu innych mniej lub bardziej dziwnych stworzeń.

Rozgrywka - Little Orpheus

Little Orpheus składa się z ośmiu rozdziałów, a przejście każdego z nich zajmuje mniej więcej pół godziny (na planszach, warto dodać, porozmieszczano checkpointy, które pozwalają kontynuować zabawę po ew. wpadce). Jeśli chodzi o rozgrywkę, produkcja The Chinese Room to dwuwymiarowa zręcznościówka. Gra została zaprojektowana z myślą o ekranach dotykowych, choć można w nią grać także przy użyciu kontrolera.

Podczas zmagań nasz podopieczny omija rozliczne przeszkody i niekiedy też rozwiązuje proste łamigłówki. Sterowanie nie jest skomplikowane: pociągnięciem palca możemy sprawić, że Ivan pójdzie w prawą lub w lewą stronę, stuknięcie w ekran umożliwia wykonanie skoku, a przytrzymanie palca we wskazanym miejscu pozwoli skorzystać z czynności kontekstowej, np. przestawienia dźwigni bądź przeniesienia jakiegoś przedmiotu. 

Co warto dodać, sporo pracy włożono w oprawę dźwiękową. Za muzykę w Little Orpheus odpowiadają Jim Fowler i laureatką BAFTA Jessica Curry. 

Podobne gry