Dengeki Bunko: Fighting Climax Ignition (PS4)

Dengeki Bunko: Fighting Climax Ignition (PS4)

Dengeki Bunko: Fighting Climax Ignition
  • Premiery
  • Świat: 17.12.2015
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Dengeki Bunko: Fighting Climax Ignition to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez Ecole Software (przy współpracy z French Bread) i wydana przez Segę. Tytuł ukazał się na automatach oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Ignition to wzbogacona o nową zawartość edycja Dengeki Bunko: Fighting Climax.

Główne założenia nie uległy zmianie. Gra powstała z okazji dwudziestych urodzin japońskiego magazynu Dengeki Bunko, w którym publikowane są różne opowiadania skierowane przede wszystkim do młodzieży. Produkcja Ecole Software posiada kompilacyjny charakter - jest to bowiem bijatyka, w której występują najpopularniejsi bohaterowie z łam czasopisma. Ale nie tylko oni - znajdziemy tu postacie także z gier. Spośród tych drugich wymienić można Selvarię z Valkyria Chronicles czy Akirę z Virtua Fighter. Grywalnych postaci w pierwszej wersji Fighting Climax było dwanaście, a oprócz tego twórcy dorzucili też ponad dwudziestu niegrywalnych pomocników.

W grze wybieramy postać ‘główną’ oraz asystującą. Poszczególne przyciski odpowiadają za trzy rodzaje ataków (słaby, średni, mocny) oraz za wezwanie wsparcia. Co jednak warto dodać w kwestii tego ostatniego, najpierw musimy nabić specjalny wskaźnik, który to umożliwi. Po przyzwaniu pomocnika musimy go uzupełnić od nowa.

Na uwagę zasługuje także wskaźnik Climax Gauge, który zapełniamy po każdym udanym ataku. Dzięki niemu możemy odpalać specjalne, najbardziej niszczycielskie techniki. W systemie walki zaimplementowano również patent z Blast Icons, dzięki którym można uciekać z combosów rywala.

Wersja konsolowa Dengeki Bunko doczekała się kilku dodatkowych atrakcji. Jest to tryb fabularny, możliwość grania online oraz fragmenty opowiadań czekające na odblokowanie.

Edycja Ignition oferuje kilka nowości względem pierwowzoru. Jest to przede wszystkim kilka kolejnych postaci, zmiany w balansie rozgrywki i nowa mechanika o nazwie Ignition. Dzięki niej postać po zakończeniu rundy otrzymuje power-up.

Podobne gry