SiN Gold
54V

SiN Gold

SiN Gold
  • Premiery
  • Świat: 20.10.1999
  • Europa: 20.10.1999
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina FPP, Kolekcje
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

SiN Gold to kompilacja strzelanin autorstwa Ritual Entertainment przy technologicznym wsparciu ze strony id Software, a w przypadku części zawartości także we współpracy z 2015, Inc., wydana przez Activision 20 października 1999 roku w Europie na Windowsa i w grudniu 2000 roku w USA na Macintosha - za tą konwersję odpowiada Contraband Entertainment. 30 stycznia 2014 roku produkcja pojawiła się w cyfrowej dystrybucji na GoG, a 18 marca 2020 także na Steam (ta druga wyłącznie na Windowsa) - za reedycję odpowiada Nigthdive Studios.

SiN to przedstawiciel strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby ze standardowym jak na rok wydania arsenałem (od krótkiego oręża po wyrzutnie rakiet). W odróżnieniu od większości produkcji z okresu deweloperzy zdecydowali się zawrzeć nie tylko misje oparte na otwartej walce z zastępami różnych wrogów, co także te oparte na skradaniu - w ich przypadku wykrycie oznacza porażkę. Z tą produkcją można zapoznać się zarówno w rozgrywce dla pojedynczego gracza, jak i wieloosobowej rywalizacji.

W ramach SiN: Gold opowiedziana jest historia osadzona w uniwersum, gdzie rolę rozmontowanych wskutek niekompetencji sił policyjnych przejmują korporacje ochroniarskie i to one muszą mierzyć się z rosnącą przestępczością. Jedną z takich jest HardCorps, gdzie ważnym członkiem jest pułkownik John Blaze, który to dba o bezpieczeństwo. Pewnego dnia zostaje on wezwany do koordynowanego przez znanego gangstera Manciniego napadu na bank, gdzie to wzięci zostali zakładnicy. Dalsza analiza tego przestępstwa ujawnia istnienie pewnego narkotyku, przez co Blaze zostaje nakierowany na stanowiącą zagrożenie korporację SiNtech, gdzie ważną postacią jest Elexis Sinclaire.

W ramach dodatku Wages of Sin w 17 misjach opowiedziana jest historia konfliktu Johna Blade'a i hakera J.C. z mafiosem Gianni Manero. Poza nowymi planszami deweloper zaoferował także urozmaicenia w rozgrywce (bronie, wrogowie). 


Opis opracował: BZImienny

Podobne gry