Mary Skelter Finale (PS4)

Mary Skelter Finale (PS4)

Mary Skelter Finale
  • Wersja: Także na:
  • Producent: Compile Heart
  • Wydawca: Idea Factory International
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 08.10.2020
  • Europa: 2021
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Mary Skelter Finale to japońska gra RPG w konwencji dungeon crawlera wyprodukowana przez studio Compile Heart. Tytuł ukazał się na konsolach PS4 i Nintendo Switch. Był on trzecią odsłoną serii Mary Skelter.

Fabuła - Mary Skelter Finale

Mary Skelter Finale to bezpośrednia kontynuacja dwóch poprzednich części serii. Bohaterom udało się wydostać z Więzienia (Jail), tajemniczego wielkiego lochu, który pożera i karmi się ludźmi. Eskapada nie kończy się jednak happy endem. Już na (pozornej) wolności uciekinierzy wpadają na egzekutorki, co w efekcie doprowadza do tego, że cała grupa się rozdziela. Powstaje kilka mniejszych: grupa Jacka, Mary, Clary, Ju, dziewczyny w czerwonej pelerynie (Red Riding Hood) i Shiry.

Dla osób, które nie są zaznajomione z poprzednimi dwiema częściami, twórcy przygotowali Before Story System pozwalający ten stan rzeczy zmienić. 

Rozgrywka - Mary Skelter Finale

Najważniejsze założenia rozgrywki nie uległy zmianie względem poprzedników. Mary Skelter 2 to, podobnie jak poprzednia część, dungeon crawler, w którym wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Walki są turowe, a w ich trakcie uczestniczyć może kilka postaci posiadających inne profesje. 

W Mary Skelter Finale powraca patent z krwią, która tryska z przeciwników, jeśli znajdziemy ich słaby punkt. Krew, która następnie ochlapuje naszych podopiecznych, można wykorzystać na dwa sposoby. Albo się jej pozbyć, dzięki czemu jesteśmy w stanie zregenerować zdrowie, albo całkowicie się nią pokryć (wymaga to dalszego atakowania), co pozwala wejść w specjalny stan, w trakcie którego rośnie potencjał bojowy postaci. Oprócz tego pojawiają się również bossowie zwani “koszmarami”, przed którymi należy uciekać.

Trzecia odsłona Mary Skelter oferuje także kilka nowości. Najważniejszy wśród nich jest Zapping System pozwalający przełączać się między grupami w czasie rzeczywistym. Często jest to niezbędne, gdyż jedna grupa może wpaść na przeszkodę, której nie będzie w stanie pokonać bez pomocy innych. Nowy jest też Babymare System - ma on związek z istotą, która atakuje bohaterki, co powoduje, iż korzystanie przez nie z niektórych umiejętności jest niemożliwe.

Podobne gry