A Rite from the Stars
29V

A Rite from the Stars

A Rite from the Stars
  • Producent: Risin’ Goat
  • Wydawca: Phoenix Online Publishing
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 19.07.2018
  • Europa: 19.07.2018
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa

A Rite from the Stars to przygodówka point-and-click wyprodukowana przez studio Risin’ Goat i wydana przez Phoenix Online Publishing. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, Linux, macOS).

Akcja gry rozgrywa się na fikcyjnej wyspie Kaikala (choć na dalszym etapie przygody także gdzie indziej). Mieszka na nim plemię Makoa, które regularnie przeprowadza rytuał mający na celu przekazać przez starszyznę władzy młodszemu pokoleniu. Rytuały są trzy: mądrości, odwagi i ducha. Niestety w ostatnich latach z nie do końca znanych powodów wielu młodych kandydatów nie było w stanie podołać wyzwaniu, przez co tradycyjne przekazanie pałeczki stanęło pod dużym znakiem zapytania. Kolejnym kandydatem staje się więc Kirm, główny bohater gry. 

W Rite from the Stars, jak wspomniano wyżej, nasze zadanie polega na przejściu trzech wspomnianych rytuałów. Każdy z nich to inny styl rozgrywki. W przypadku rytuału mądrości mamy do czynienia z klasyczną przygodówką point-and-click, w której często przyjdzie nam rozwiązywać łamigłówki polegające na używaniu odpowiednich przedmiotów w odpowiednich miejscach. Rytuał odwagi to już zestaw zręcznościowych wyzwań - tym razem kierujemy jednocześnie poczynaniami głównego bohatera i jego surykatki, próbując pokonać coraz trudniejsze tory przeszkód. Trzeci rytuał, czyli rytuał ducha, polega na pokonywaniu labiryntów, do czego przydaje się zdolność swobodnego przeskakiwania między rzeczywistością a światem umarłych.

Gra posiada dość wysoki stopień trudności. Zagadki wymagają niekiedy poważnego główkowania, a sekcje zręcznościowe szlifowania umiejętności. Twórcy też wprawdzie pewne ułatwienia w rodzaju systemu podpowiedzi, lecz skorzystanie z niego wyłącza przyznawanie osiągnięć.

Podobne gry