MazM: Jekyll and Hyde
143V

MazM: Jekyll and Hyde

MazM: Jekyll and Hyde
  • Producent: Growing Seeds
  • Wydawca: CFK
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 02.04.2020
  • Europa: 02.04.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Powieść graficzna

MazM: Jekyll and Hyde to gra przygodowa wyprodukowana przez koreańskie studio Growing Seeds i wydana przez CFK. Tytuł ukazał się na urządzeniach przenośnych, komputerach oraz konsoli Nintendo Switch. Powstał on na podstawie opowiadania "Doktor Jekyll i pan Hyde" autorstwa Roberta Louisa Stevensona.

Akcja gry rozgrywa się w XIX-wiecznym Londynie. Produkcja Growing Seeds pozwala nam się wcielić w Uttersona, skromnego prawnika i zarazem przyjaciela tytułowego doktora Jekylla, który bada dziwny przypadek tajemniczego pana Hyde'a.

Gra podzielona jest na epizody, w trakcie których Utterson stara się rozwiązać różne kryminalne zagadki. Choć pod względem prezentacji tytuł czerpie wzory z powieści graficznych, rozgrywka przypomina nieco przygodówki point-and-click. Podczas zmagań poruszamy się po pewnym (niewielkim) obszarze miasta, próbując odnaleźć ślady i informacje, które naprowadzą nas na właściwy trop. Nasz podopieczny może wchodzić w interakcje z różnymi obiektami i prowadzić konwersacje ze spotykanymi postaciami. Co warto dodać, do dyspozycji mamy inwentarz, w którym trzymane są przedmioty ważne dla sprawy.

Twórcy zaimplementowali kilka narzędzi przydających się podczas prowadzenia śledztwa. Po pierwsze, w menu mamy dział pozwalający przejrzeć posiadane ślady i wskazówki. Po drugie, w MazM: Jekyll and Hyde dodano też system podpowiedzi. Jeśli poczujemy, że beznadziejnie ugrzęźliśmy, Utterson może sobie zrobić przerwę na herbatę i poprawić w ten sposób klarowność myślenia (słowem: uzyskać dla nas przydatną wskazówkę).

Przeczesywanie Londynu w poszukiwaniu śladów i dowodów przestępstw to nie wszystko. Rozgrywkę urozmaicają również inne wyzwania w formie minigier, jak chociażby ukrywanie się przed policją. 

Video - MazM: Jekyll and Hyde

Podobne gry