Borderlands 2: Commander Lilith & The Fight for Sanctuary
48V

Borderlands 2: Commander Lilith & The Fight for Sanctuary

Borderlands 2: Commander Lilith & The Fight for Sanctuary
  • Premiery
  • Świat: 09.06.2019
  • Europa: 09.06.2019
  • Polska: 09.06.2019
  • Gatunek: Strzelanina FPP, RPG
  • Liczba graczy: 1-4
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Borderlands 2: Commander Lilith & The Fight for Sanctuary to strzelanina z elementami RPG autorstwa Gearbox Software wydana cyfrowo przez 2K Games 9 czerwca 2019 roku na Windowsa, PlayStation 4, Xbox One i dzięki Aspyr Media na Macintosha.

Produkcja jest ostatnim z pięciu głównych fabularnych dodatków, jakie ukazały się do Borderlands 2 - motywem przewodnim było nie modyfikować mechaniki rozgrywki, tylko skonstruować dodatek na modłę wersji podstawowej. Jest to zatem przedstawiciel strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby z elementami RPG oraz dużą ilością łupów do zebrania, gdzie gracz podróżuje przez różnorodne lokacje, zbiera masę przedmiotów i walczy z miejscowymi, czasem w postaci bossów (również w wersji "raid", czyli docelowo w kooperacji). Z tą produkcją można zapoznać się w rozgrywce dla pojedynczego gracz lub kooperacji do 4 osób włącznie.

W ramach fabuły opowiedziana jest historia osadzona między Borderlands 2 i Tales from the Borderlands a Borderlands 3 - poszukiwacze krypt próbują swoich sił w dalszym poszukiwaniu miejsc pełnych skarbów. Nie patrzą przy tym na otaczające ich zagrożenie, co zostaje w dość brutalny sposób wykorzystane przez związanego kiedyś z korporacją Dahl Hectora, który to najpierw atakuje siedzibę poszukiwaczy, a następnie próbuje zmienić Pandorę na obiecany mu kiedyś przez korporację obraz. Zadaniem protagonistów Borderlands 2 jest więc znaleźć sposób na eliminację tego zagrożenia.

Dodatek ten był pierwotnie dystrybuowany w systemie darmowym dla posiadaczy Borderlands 2/Borderlands: The Handsome Collection - po 8 lipca 2019 roku zaczął być sprzedawany po około 15 dolarów.


Opis opracował: BZImienny

Podobne gry