Prinny 1-2: Exploded and Reloaded
39V

Prinny 1-2: Exploded and Reloaded

Prinny 1-2: Exploded and Reloaded
  • Producent: Nippon Ichi
  • Wydawca: NIS America
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 2020
  • Europa: 2020
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Platformowa, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1

Prinny 1-2: Exploded and Reloaded to wydanie zbiorcze dwóch gier z serii Prinny wydanych pierwotnie na PlayStation Portable. Składanka ukazała się na Nintendo Switch. Za jej przygotowanie odpowiadało studio Nippon Ichi.

Składanka zawiera remastery dwóch gier:

Prinny: Can I Really Be the Hero?

W grze wcielamy się w postać Prinny’ego, pingwinopodobnego stworzenia znanego z serii Disgaea. Albo inaczej - wcielamy się w wielu Prinnych. Liczący tysiąc pingwinów oddział zostaje bowiem wysłany przez Etnę, jedną z bohaterek wspomnianego cyklu, by zdobyć składniki do jej deseru. Na wykonanie zadania mają dziesięć godzin. Jeśli im się nie uda, zostaną zgładzeni.

Produkcja Nippon Ichi to dwuwymiarowa platformówka, którą na tle konkurencji wyróżnia wyjątkowo wysoki stopień trudności. Plansze nie tylko najeżone są rozlicznymi mniej lub bardziej wymyślnymi niebezpieczeństwami, ale jakby tego było mało, na wykonanie zadania mamy tutaj wyznaczony czas.

Prinny posiada kilka przydatnych umiejętności. Potrafi skakać, atakować (także z powietrza), obracać się, co gwarantuje chwilową nietykalność, biegać, nacierać, zwisać z krawędzi, podnosić przeciwników i przedmioty, a także korzystać z pojazdów (jak czołg).

Pomiędzy levelami można porozmawiać z Etną lub innymi pingwinami, co dostarcza dodatkowych informacji o fabule.

Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood!

Kontynuacja nie wprowadza radykalnych zmian do formuły, choć umiejętności głównego bohatera wzbogacono o kilka nowych ataków. Oprócz tego pingwin potrafi także wejść w specjalny stan zwany Break Mode, jeśli tylko nabijemy wskaźnik Combo Gauge maksowany dzięki porozmieszczanym na planszach słodyczom. 

Podobnie jak pierwowzór “dwójka” oferuje bonusowy scenariusz z Asagi w roli głównej. Założenia rozgrywki ulegają w nim dość istotnym zmianom. O naszym powodzenia decyduje nie tyle zręczność w pokonywaniu przeszkód, co oceny wystawiane przez widzów. Im efektowniej walczymy, tym będą one wyższe. Bohaterka dysponuje również znacznie bardziej rozbudowanym arsenałem niż jej pobratymcy z głównego wątku

Podobne gry