Sludge Life
117V

Sludge Life

Sludge Life
  • Premiery
  • Świat: 28.05.2020
  • Europa: 28.05.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Inna, Otwarty świat
  • Liczba graczy: 1

Sludge Life to gra przygodowa FPP z otwartym światem wyprodukowana przez niezależnych twórców Terriego Vellmanna i Doseone. Tytuł ukazał się na komputerach i konsoli Nintendo Switch. Pozwalał on graczom wcielić się w wandala dewastującego wyspę zamieszkaną przez "pomylonych idiotów".

Produkcję cechuje minimalistyczny styl narracji, a także stylistyka przywodząca na myśl kreskówki emitowane w latach 90. przez MTV i specyficzny (toaletowy) humor. Akcja rozgrywa się na niewielkiej, pełnej budynków przemysłowych wyspie, która otoczona jest przez bezkresny ocean dziwnej, czarnej substancji. Wyspa zamieszkana jest przez mnóstwo cudacznych istot i stworzeń: (na pozór) zwykłych ludzi, cyklopy, kota z dwoma zadkami, ogromne niemowlaki itd. 

Założenia rozgrywki przypominają trochę Jet Set Radio. Sludge Life pozwala nam się mianowicie wcielić w grafficiarza o ksywce Ghost, który snuje się po mieście, zostawiając swoje rysunki w wybranych miejscach - najczęściej dość trudno dostępnych, choć zarazem dobrze widocznych. Im więcej atrakcyjnych miejscówek ‘otagujemy’, tym większa będzie nasza reputacja wśród kolegów i koleżanek po fachu. Wydarzenia śledzimy z perspektywy pierwszej osoby, a gra nie trzyma nas za rękę. To my decydujemy, gdzie i kiedy się udać. Twórcy przygotowali kilka zakończeń, na które natknąć się można eksplorując otoczenie. 

Oprócz tagowania w Sludge Life możemy poświęcić czas także na inne zajęcia, np. zbieranie paczek papierosów (pełniących funkcję znajdziek) czy aplikacji instalowanych na laptopie, który Ghost ma nieustannie na podorędziu. Niektóre z nich sprawdzają się podczas zmagań (mapa miasta, lista celów), inne pozwalają się po prostu rozerwać (rozmaite minigierki). 

Podobne gry