Project Starship
126V

Project Starship

Project Starship
  • Premiery
  • Świat: 05.04.2016
  • Europa: 05.04.2016
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strzelanina
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 7
  • przemoc

Project Starship to scrollowana strzelanina (tzw. shmup) wyprodukowana przez Panda Indie Studio. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Podobnie jak w innych grach tego typu fabuła nie odgrywa znaczącej roli. Produkcja Panda Indie Studio pozwala nam się wcielić w Garreta lub Gwen (do wyboru; decyzja nie ma wpływu ani na fabułę, ani na gameplay), elitarnych pilotów, których zadaniem jest uratowanie świata przed potężnym Cthulhu. 

Project Starship to scrollowana strzelanka w konwencji bullet hell. To specjalny rodzaj shmupów dla najbardziej zaawansowanych graczy, w których przeciwnicy i wystrzeliwane przez nich rozliczne pociski zasłaniają niemal cały ekran. Twórcy przygotowali dwa stopnie trudności, easy (dobry dla początkujących) oraz hard (zalecany osobom, które zdążyły już wystarczająco oszlifować swoje umiejętności). Na start otrzymujemy pancerz, który jest w stanie wytrzymać pięć ataków, choć podczas zmagań możemy go zregenerować, zgarniając pozostawione przez nieprzyjaciół dopałki.

Unikalnym patentem Project Starship wyróżniającym grę na tle konkurencji są generowane losowo plansze, co jeszcze bardziej podnosi i tak wysoki stopień trudności. Mogą się one różnić w wielu aspektach: tłem, rozstawianiem i rodzajami przeciwników, a nawet bossami. Nigdy wiemy, czego się spodziewać, dlatego nie możemy nauczyć się plansz na pamięć. 

Wzorem innych shmupów przeciwnicy pozostawiają po sobie power-upy. Mogą one nie tylko naprawić uszkodzony pancerz, o czym mowa wyżej, ale też zwiększyć prędkość statku kosmicznego, częstotliwość wystrzału czy dostarczyć nam pomocnika. Niektóre z tych ‘znajdziek’ mogą też jednak utrudnić życie, np. symulować zakłócenia telewizora.

Project Starship nie posiada trybu multiplayer. 

Podobne gry