Earth Seeker
72V

Earth Seeker

Earth Seeker
  • Premiery
  • Świat: 23.06.2011
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Earth Seeker to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Crafts & Meister i wydana przez Enterbrain. Tytuł ukazał się na Nintendo Wii. Oficjalnie nie trafił on na Zachód, lecz w 2020 roku udostępniono do niego fanowskie tłumaczenie na angielski.

Akcja gry rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Zmieniające się warunki na Ziemi sprawiają, że życie niemalże wymiera. By się ratować, ludzie budują olbrzymie statki kosmiczne, którymi zamierzają dotrzeć do planet, które mogłoby się stać dla nich nowym domem. Jeden z takich statków dociera na planetę oferującą dogodne warunki, lecz członkowie jego załogi wcześniej umierają z powodu promieniowania gamma. Mimo to sztuczna inteligencja rozpoczyna Earth Regeneration Programme, w wyniku którego powstaje nowy gatunek człowieka oraz inne stworzenia. Po 1000 lat jako Earthnoid (wspomniany nowy gatunek człowieka) otrzymujemy zadanie zgromadzenia ‘reliktów’, jakie w dalekiej przeszłości przybyły na nową Ziemię na pokładach statków kosmicznych.

Rozgrywka Earth Seeker czerpie inspiracje z serii Monster Hunter (Noritaka Funamizu, założyciel Crafts & Meister, był producentem pierwszej części tego cyklu), choć posiada też szereg unikalnych dla siebie patentów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim system walki zwany Time Stop Battle, który łączy cechy systemów real-time’owych i turowych. Po wciśnięciu stosownego przycisku włącza się pauza, po czym zyskujemy możliwość, by na spokojnie wybrać pożądaną komendę i pokierować poczynaniami towarzyszących nam tzw. strażników, niewielkich istot i zarazem rdzennych mieszkańców nowej Ziemi (im lepsza umiejętności, tym więcej jednak potrzebujemy kartridży, których liczba wyświetlana jest na dole ekranu). Sam główny bohater może z kolei wyprowadzać ataki w czasie rzeczywistym. 

Co warto dodać, twórcy udostępnili specjalną aplikację Odekake! Earth Seeker dostępną na DSiWare. Z tworzonych na niej przedmiotów można zrobić użytek już we właściwej grze na Wii.   

Podobne gry