SpeedRunners (XONE)

SpeedRunners (XONE)

SpeedRunners
  • Premiery
  • Świat: 01.06.2017
  • Europa: 01.06.2017
  • Polska: 01.06.2017
  • Gatunek: Zręcznościowa, Wyścigi
  • Liczba graczy: 1-4
  • od lat 7
  • przemoc

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

SpeedRunners to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana niezależne studio DoubleDutch Games i wydana przez tinyBuild. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja studia DoubleDutch powstała na podstawie popularnej i darmowej flashowej gry. Założenia są tu w gruncie rzeczy takie sam jak tam: przejmując kontrolę nad wybraną postacią (nie wszystkie są dostępne od razu, część należy odblokować), pokonujemy najeżone przeszkodami tory przeszkód (przywodzące na myśl plansze rodem z platformerów) i próbujemy wyprzedzić pozostałych zawodników. Co ciekawe, gra posiada tryb fabularny. Pozwala nam on wejść w buty superbohatera walczącego z rosnącą przestępczością, który przy okazji musi też rywalizować z kolegami po fachu o chwałę i sławę (a właściwie przede wszystkim o to).

Wytyczne są jasne: naszym zadaniem jest wyprzedzić trzech rywali i zameldować się pierwszy na mecie. Wygrać musimy trzy wyścigi, co pozwoli rozstrzygnąć całą rywalizację. Jeden wyścig można natomiast ukończyć w mniej niż minutę. Na podorędziu nasza postać ma linkę z hakiem, której używa nie tylko do pokonywania trudniejszych przeszkód, ale też rozpędzania się. Możemy również wykonywać wślizg, dzięki czemu jesteśmy w stanie przecisnąć się przez ciaśniejsze przejścia, powstrzymywać przeciwników lub korzystać z dopałek. Wraz z postępami gromadzimy także doświadczenie otrzymywane po każdym wyścigu.

Oprócz trybu fabularnego, który nie jest szczególnie długi, produkcja DoubleDutch Games oferuje też tutorial (pozwalający zapoznać się z podstawami rozgrywki), Practice (dający możliwość szlifowania umiejętności) oraz multiplayer dla maksymalnie czterech osób (wariant lokalny i sieciowy). 

Podobne gry