Kingdom Hearts Union χ Dark Road
243V

Kingdom Hearts Union χ Dark Road

Kingdom Hearts Union χ Dark Road
  • Producent: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 22.06.2020
  • Europa: 22.06.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Kingdom Hearts Union χ Dark Road to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix na urządzenia przenośne z systemami iOS i Android. Tytuł jest spin-offem serii Kingdom Hearts koncentrującym się na postaci Xehanorta - najważniejszym czarnym charakterze cyklu.

Fabuła - Kingdom Hearts Union χ Dark Road

Fabuła, jak wspomniano na wstępie, skupia się na postaci Xehanorta, najważniejszego szwarccharakteru serii Kingdom Hearts. Gra stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego stał się on “poszukiwaczem ciemności”.

Historia rozpoczyna się na Destiny Islands. Marzący o odwiedzeniu innych światów Xehanort zostaje pewnego dnia niespodziewanie odwiedzony przez Ansema, jego heartlessa z przyszłości, który otwiera przed nim podwoje uniwersum. W efekcie główny bohater trafia do Scala ad Caelum, świata, w którym trenują posiadacze keyblade’ów - broni białej przypominającej kształtem klucze. Xehanort w końcu staje się jednym z nich.

Historia nabiera rozpędu, gdy Xehanort i jego przyjaciele (Eraqus, Urd, Bragi, Vor, Hermod) otrzymują od mistrza Odina zadanie odnalezienia starszych kolegów, którzy zaginęli w tajemniczych okolicznościach podczas egzaminu Mark of Mastery.

Rozgrywka - Kingdom Hearts Union χ Dark Road

Rozgrywka Dark Road podzielona jest na zadania, które musimy wykonywać, by ruszyć z fabułą. Zadania są proste, sprowadzając się do takich czynności jak wyeliminowanie określonej liczby nieprzyjaciół lub zdobyciu pewnej liczby BP. Można je podzielić na związane z głównym wątkiem i opcjonalne.

System walki jest zręcznościowy. Podczas starć kierujemy tylko poczynaniami Xehanorta, choć w drużynie mogą znajdować się trzy postacie: drugą jest Eraqus, a trzecią wybieramy według własnego uznania. W grze zaimplementowano system kart symbolizujących rozmaite zdolności ofensywne i supportujące. W talii możemy ich mieć maksymalnie trzydzieści, a jeśli zużyjemy wszystkich, zostajemy zmuszeni do stukania w ekran telefonu, by ją przeładować. Karty, warto dodać, można ulepszać (maksymalnie do 10 poziomu).

W grze dostępny jest sklep, w którym można nabyć nowe karty i kilka innych przydatnych przedmiotów. W Kingdom Hearts Union χ Dark Road istnieją trzy waluty: klejnoty, punkty oraz bilety.

 

Video - Kingdom Hearts Union χ Dark Road

Podobne gry