Lydia (PC)

Lydia (PC)

Lydia
  • Wersja: Także na:
  • Premiery
  • Świat: 02.06.2017
  • Europa: 02.06.2017
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa
  • Liczba graczy: 1

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Lydia to gra przygodowa point-and-click wyprodukowana przez niezależne studio Platonic Partnership. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach osobistych (Windows, macOS), a później trafił też na Nintendo Switch.

Produkcja Platonic Partnership opowiada historię (inspirowaną według deklaracji biografiami developerów) tytułowej dziewczynki, która dojrzewa w trudnym warunkach - wśród rodziców, którzy niespecjalnie przejmują się jej dobrostanem: mają problemy z używkami, lubią imprezować itd. Ojciec wkrótce odchodzi z domu, z kolei matka nie może się z tym faktem pogodzić i obwinia o swoje niepowodzenia córkę. W tej trudnej sytuacji Lydia ratuje się ucieczką do świata fantazji, gdzie towarzyszy jej pluszowy przyjaciel Teddy.

Lydia to gra przygodowa w konwencji point-and-click, lecz w rzeczywistości produkcji studia Platonic Partnership bliżej do miana interaktywnej opowieści. Nie ma tu ani żadnych sekcji zręcznościowych, ani też elementów charakterystycznych dla innych przygodówek w rodzaju łamigłówek czy zarządzania inwentarzem. Podczas swoich podróży główna bohaterka spotyka rozmaite obiekty i postacie, np. rycerza mającego problem z alkoholem czy błazna żywo przypominającego jej ojca.

Fabuła podzielona jest na rozdziały. Zwykle obszar, na którym działamy, składa się z zaledwie jednej-dwóch lokacji, dlatego trudno jest się tu zgubić i tym samym zablokować (jak mogło to mieć miejsce w klasycznych przygodówkach). Sama gra też nie jest przy tym długa. Całość można z powodzeniem ukończyć w mniej niż dwie godziny.

Co warto dodać, muzykę do Lydii napisał kompozytor filmowy Juhana Lehtiniemi.

Podobne gry