Candleman (PS4)

Candleman (PS4)

Candleman
  • Premiery
  • Świat: 18.01.2018
  • Europa: 21.08.2018
  • Polska: 21.08.2018
  • Gatunek: Platformowa
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 7
  • strach

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Candleman to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez niezależne studio Spotlightor Interactive. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych (Android, iOS) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcję studia Spotlightor Interactive cechuje minimalistyczny styl narracji. Gra pozwala nam się wcielić w małą, żywą świeczkę, która pewnej nocy budzi się w ładowni statku. Co to za statek? Do kogo należy? Dlaczego mała świeczka niespodziewanie ożyła? Na te -- i nie tylko na te -- pytania będziemy zmuszeni znaleźć odpowiedź w trakcie rozgrywki.

Jeśli chodzi o rozgrywkę Candleman, to trójwymiarowa platformówka, w której zaimplementowano zwłaszcza jedno unikalne rozwiązanie. Podczas zmagań odwiedzimy różne mniej lub bardziej fantastyczne miejscówki: począwszy na wspomnianej wyżej łajbie, poprzez magiczne lasy i jeziora. Mają one jednak jedną cechą wspólną: zdecydowana większość ich obszaru spowita jest mrokiem. Nasza postać, czyli mała świeczka, na dobrą sprawę posiada dwie umiejętności: skok oraz możliwość wykrzesania z siebie ognia. Ta druga oczywiście pomaga w ciemnych miejscach, ale wiąże się z nią również pewne ograniczenie - otóż świeczka może się palić tylko przez około dziesięć sekund. Po tym czasie traci cały wosk, a w konsekwencji umiera. Mając to na względzie, musimy starannie ‘zarządzać’ woskiem i w miarę możliwości skupiać się na szukaniu i zapalaniu porozstawianych na planszy świeczek. 

Każdy poziom, jaki odwiedzamy, różni się motywami - nie tylko samym wyglądem i estetyką, ale też rozmaitymi elementami rozgrywki. Rozpalanie ognia nie musi służyć wyłącznie do oświetlania otoczenia. Na jednej z plansz płomienie są na przykład w stanie kierować latającymi kwiatami.

Podobne gry