Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack
407V

Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack

Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack
  • Producent: Gust
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 25.12.2019
  • Europa: 14.01.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG, Kolekcje

Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack to składanka trzech gier z serii Atelier. Za jej produkcję odpowiadało studio Gust, a za wydanie Koei Tecmo. Kolekcja ukazała się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

W skład Atelier Dusk Trilogy wchodzą trzy gry, a każda z nich dostępna jest w edycji Plus oferującej dodatkową zawartość.

Atelier Ayesha: The Alchemist of Dusk

Tytułowa Ayesha to młoda dziewczyna, która prowadzi sklep zielarski otrzymany po zmarłych członkach rodziny. Bohaterce wydaje się, że jest sama na świecie do czasu wizyty na grobie siostry, Nio. Tam otrzymuje wizję, której przesłanie jest jasne - Nio wcale nie umarła, tylko zaginęła. Wydarzenia to staje się punktem wyjścia dla przygody Ayeshy, która wyrusza w świat, by znaleźć siostrę.

Atelier Ayesha, podobnie jak poprzednie części serii Gust, duży nacisk stawia nie tylko na elementy typowe dla jRPG, ale również na alchemię. W trakcie przygody ważne jest wyszukiwanie surowców i przeprowadzanie syntezy przedmiotów. Otrzymane w ten sposób dobra mogą się przydać w różnych okolicznościach (w walce, przy questach zlecanych przez NPC itd.) i posiadają parametr informujący o ich jakości - im jest ona wyższa, tym lepszego efektu można się spodziewać.

Atelier Escha & Logy: Alchemists of the Dusk Sky 

Akcja rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach ukazanych w The Alchemist of Dusk, choć w zupełnie innym miejscu świata - konkretnie na dalekim zachodzie. W przeszłości prosperowała tam zaawansowana cywilizacja, której potęga opierała się na alchemii, ale przepadła ona w następstwie kataklizmu, tzw. “końca zmierzchu”. Aby nie doszło do niego ponownie, współcześni postanowili lepiej poznać zapomnianą dziedzinę wiedzy. Głównymi bohaterami historii są Logix “Logy” Fiscario, pochodzący z regionu The Center skąd z jakiegoś nieznanego powodu wyemigrował, oraz Escha Malier. Oboje parają się alchemią i pewnego razu zostają włączeni do zespołu badawczego, którego celem jest stworzenie statku powietrznego mającego dostać się do ruin starożytnej cywilizacji.

Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea 

Gra jest kontynuacją obu ww. tytułów. Historia kręci się wokół dwóch dziewczyn parających się alchemią i pewnego pustynnego miasta, w którym dochodzi do wyschnięcia źródeł wody, a w konsekwencji do poważnego kryzysu. Przed rozpoczęciem przygody wybieramy, w którą bohaterkę się wcielić. Jedna, Shallistera, szuka sposobu, by pomóc miastu i jego mieszkańcom, a druga, Shallotte, skupia się na codziennym życiu. Scenariusze tych postaci poruszają zupełnie inne wątki, pozwalając w pełni zapoznać się z fabułą.

Video - Atelier Dusk Trilogy Deluxe Pack
Recenzje

Podobne gry