Orcs Must Die! 3 (PS5)

Orcs Must Die! 3 (PS5)

Orcs Must Die! 3
  • Premiery
  • Świat: 2021
  • Europa: 2021
  • Polska: Brak planów wydawniczych
  • Gatunek: Akcja
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Orcs Must Die! 3 to gra akcji z elementami tower defense wyprodukowana przez studio Robot Entertainment. Tytuł ukazał się pierwotnie na platformie Google Stadia, a po pewnym czasie trafił też na inne sprzęty.

Rozgrywka - Orcs Must Die! 3

Akcja trzeciej części Orcs Must Die! rozgrywa się 20 lat po wydarzeniach ukazanych w poprzedniku, choć produkcja Robot Entertainment nie stawia szczególnego nacisku na fabułę. Historia skupia się na perypetiach dwóch postaci, Kelsey i Egana, które stawiają czoło armiom orków. Gra pozwala nam wybrać kim chcemy grać. Kelsey dla przykładu posługuje się garłaczem, z kolei Egan korzysta z łuku. Oprócz tego postacie różnią się także w paru innych kwestiach.

Założenia rozgrywki nie uległy oczywiście zmianie względem poprzedników. Mamy tu do czynienia z połączeniem gry akcji i proste strategii typu tower defense. Na każdym levelu (a tych jest osiemnaście) musimy stawić czoło falom atakujących orków. By to uczynić, należy nie tylko brać udział w bataliach, ale przede wszystkim umiejętnie rozstawiać na planszy różnego rodzaju pułapki. Początkowo ich wybór jest skromny, lecz z czasem odblokowujemy coraz lepszy sprzęt.

Jeśli chodzi o nowości w porównaniu z poprzednimi częściami, w Orcs Must Die! 3 pojawiają się nowe rodzaje przeciwników, bronie, pułapki i nie tylko. Najważniejsze są jednak bitwy na niespotykaną wcześniej w serii skalę, w których biorą udział nawet setki orków jednocześnie. 

Grę możemy przechodzić sami lub z druga osobą w multiplayerze (kooperacja).  

Oprócz kampanii dostępny jest także tryb Endless, czyli swego rodzaju survival. W nim próbujemy jak najdłużej stawiać czoło niekończącym się falom nieprzyjaciół (do wyboru jest siedem map). 

Podobne gry