Arcade Spirits (PS4)

Arcade Spirits (PS4)

Arcade Spirits
  • Premiery
  • Świat: 01.05.2020
  • Europa: 01.05.2020
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Powieść graficzna
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Arcade Spirits to powieść graficzna z elementami dating sima wyprodukowana przez studio Fiction Factory Games i wydana przez PQube. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC, a później trafił też na konsole PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Przedstawia on alternatywną wersję historii, w której nie doszło do krachu branży gier video.

Wydarzenia ukazane w Arcade Spirits rozgrywają się w bliżej nieokreślonej przyszłości (rok 20XX). Mamy tu do czynienia ze światem, w którym nigdy nie doszło do krachu branży gier video, jaka miała miejsce w latach 80. XX wieku. Fakt ten znacząco wpłynął na rozwój popkultury i nie tylko jej - gry stały się integralną częścią codzienności, czego przykładem rozliczne salony z automatami powszechne niczym kawiarnie oraz bardziej zaawansowana technologia.

W grze Fiction Factory Games przygodę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci, mogąc zadecydować o szeroko pojętym wyglądzie czy płci. Rzecz zaczyna się od tego, że bohater/bohaterka jest na bezrobociu, co znacząco wpływa na jego/jej samopoczucie. Za namową pobiera on/ona specjalną aplikację, która umożliwia znalezienie pracy najlepiej dostosowanej do osobowości użytkownika. Tak też trafia w końcu Funplexu, jednego z wymienionych wyżej salonów, do którego uczęszcza wiele barwnych postaci.

Arcade Spirits nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, tylko powieścią graficzną. Nie ma tu wyzwań zręcznościowych ani rozwiązywania łamigłówek. Podczas ‘rozgrywki’ nasze zadanie sprowadza się do czytania, oglądania i wybierania odpowiedzi.

Wybór odpowiedzi wpływa na to, jak będą rozwijać się nasze znajomość, choć zaznaczyć warto, że wcale nie muszą być one zwieńczone nawiązaniem relacji romantycznej. Z drugiej strony nasze poczynania wpływają na ogólny bieg fabuły i na to, jak rozwija się biznes. W utrzymaniu tych wszystkich wątków w ryzach pomaga aplikacja IRIS. 

Podobne gry