Tactics V: "Obsidian Brigade" (NS)

Tactics V: "Obsidian Brigade" (NS)

Tactics V: "Obsidian Brigade"
  • Premiery
  • Świat: 09.08.2019
  • Europa: 09.08.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG taktyczny, Strategiczna
  • Liczba graczy: 1-2
  • od lat 12

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Tactics V: “Obsidian Brigade” to strategia turowa w stylistyce retro wyprodukowana i wydana przez niezależne From Nothing Game Studios. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, macOS) oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja From Nothing Game Studios to strategia turowa, która w założeniach twórców jest hołdem złożonym grom tego gatunku wydawanym na konsolach w latach 90. Wbrew temu, co może sugerować tytuł, Tactics V nie jest częścią żadnej serii, a co z tym idzie - nie wymaga znajomości innych gier.

Akcja rozgrywa się w krainie fantasy o nazwie Auria. W krainie tej rywalizują ze sobą pomniejsze państwa walczące o dominację, zaś z boku stoi Kościół, który ma własne interesy. My jednak nie przejmujemy tu kontroli nad żadną ze stron konfliktu. Zamiast tego dowodzimy grupą najemników, tytułową Obsydianową Brygadą, która podróżuje przez świat podejmując się wykonania różnych zleceń.

Rozgrywka przypomina klasyki w rodzaju Final Fantasy Tactics czy Tactics Ogre. Bitwy rozgrywają się na mapach pokrytych kwadratowymi polami, po których poruszają się jednostki nasze i naszego przeciwnika. Podobnie jak w przypadku rzeczonych tytułów, duże znaczenie ma ustawienie podopiecznych. Jeśli stoją oni na wprost nieprzyjaciela, istnieje większe prawdopodobieństwo, że ten zablokuje nasz cios; co innego atak z boku lub w plecy. Poza tym znaczenie miewa także wysokość terenu.

W grze zaimplementowano system jobów. Podopiecznym możemy zmieniać profesje i rozwijać je gromadząc punkty SP. Jednostki, warto dodać, dysponują także atakami specjalnymi, które potrzebują punktów PP (te przeważnie można zregenerować tylko przedmiotami).

Cele wyprawy wybieramy z poziomu mapy świata. Znajdziemy na niej (w postaci różnokolorowych punktów) misje fabularne, zadania poboczne, sklepy czy losowe starcia. 

Oprócz kampanii (i trybu New Game Plus dostępnego po jej przejściu) dostępny jest też multiplayer dla dwóch osób (kooperacja). 

Podobne gry