Mighty Switch Force! Academy
132V

Mighty Switch Force! Academy

Mighty Switch Force! Academy
  • Premiery
  • Świat: 25.08.2015
  • Europa: 25.08.2015
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Liczba graczy: 1-4
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Mighty Switch Force! Academy to dwuwymiarowa gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio WayForward Technologies. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, Linux, MacOS).

Gra jest spin-offem serii Mighty Switch Force! Konkretniej rzecz biorąc, akcja rozgrywa się przed wydarzeniami ukazanymi w dwóch głównych odsłonach cyklu. Główną bohaterką jest ponownie Patricia Wagon, ale tym razem poznajemy ją na etapie nauki w akademii policyjnej. Bierze ona udział (a my wraz z nią) w treningu odbywającym się w wirtualnej rzeczywistości.

Najważniejsze założenia rozgrywki nie uległy dużym zmianom względem dwóch numerowanych odsłon, choć Academy przypomina gry ze złotej ery automatów, czyli mniej więcej z początku lat 80., a nie bardziej tradycyjne dwuwymiarowe zręcznościówki. Rzecz polega na tym, by odnaleźć pięć hologramów sióstr Hooligan, a następnie znaleźć drogę do wyjścia, czyli do kaprala Gendarmora. Na to wszystko mamy wyznaczony pewien limit czasu.

Nasza podopieczna potrafi strzelać i skakać, ale jej najważniejszą umiejętnością jest manipulowanie blokami znajdującymi się na pierwszym i drugim planie. Te, które są na pierwszym, mogą nam posłużyć np. jako platforma, a te na dalszym są niedostępne. Oczywiście są też inne elementy urozmaicające rozgrywkę, jak bloki o specjalnych właściwościach (mogące wystrzeliwać bohaterkę w konkretnym kierunku) czy otwieranie drzwi wymagające uprzedniego uporania się z przeszkadzajkami.

Twórcy przygotowali dwadzieścia podstawowych poziomów, pięć tzw. “klasycznych” zaprojektowanych z myślą o rozgrywce wieloosobowej oraz cztery areny, na których możemy rywalizować z innymi graczami. Grać mogą maksymalnie cztery osoby jednocześnie. 

Podobne gry