FOCUS on YOU
195V

FOCUS on YOU

FOCUS on YOU
  • Premiery
  • Świat: 05.07.2019
  • Europa: 09.07.2019
  • Polska: 09.07.2019
  • Gatunek: Przygodowa, Symulacja, Wirtualna rzeczywistość
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 3

FOCUS on YOU to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez studio Smilegate Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli PlayStation 4. Do działania wymagał on posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości.

FOCUS on YOU to gra przygodowa, która pozwala nam prześledzić, jak rozwija się relacja dwojga młodych ludzi. Produkcja Smilegate Entertainment pozwala nam się wcielić w nastoletniego chłopaka pasjonującego się fotografią i dorabiającego dorywczo w kawiarni. Pewnego dnia podczas pobytu w parku poznaje on dziewczynę, którą prosi by mu pozowała. Ta jednak niedługo potem znika zawstydzona. Następnego dnia zjawia się już w innym humorze w miejscu pracy bohatera i wyjawia, że chce kontynuować sesje zdjęciowe. Jak się okazuje, planuje ona zostać projektantką mody.

Zamierzeniem twórców FOCUS on YOU było zabranie grających w nostalgiczną podróż - do czasów szkolnych, gdy przeżywali swoją pierwszą miłość. Produkcję Smilegate trudno nazwać grą w ścisłym tego słowa znaczeniu, ponieważ nie ma tu wyzwań zręcznościowych ani główkowania. Historia opowiedziana jest w ośmiu rozdziałach, podczas których mamy do czynienia z różnymi sytuacjami, odwiedzamy inne miejsca itd. Oprócz dziewczyny nie spotykamy tu żadnych innych postaci. 

Jedyną ‘mechaniką’ w grze, jeśli można to tak nazwać, jest robienie zdjęć. Te można następnie zapisać w albumie, oprawić w ramkę i powiesić w pokoju głównego bohatera lub wysłać je jako wirtualną pocztówkę do znajomych w mediach społecznościowych. 

Gra, jak wspomniano na wstępie, wymaga posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości. Opcjonalna jest kamerka i kontroler ruchowy.

Podobne gry