The Legend of Heroes: Akatsuki no Kiseki (PS3)

The Legend of Heroes: Akatsuki no Kiseki (PS3)

The Legend of Heroes: Akatsuki no Kiseki
  • Premiery
  • Świat: 26.04.2017
  • Europa: Nie wydano
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

The Legend of Heroes: Akatsuki no Kiseki to gra RPG wyprodukowana i wydana przez tajwańską firmę UserJoy Technology. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych oraz konsolach PlayStation Vita, PlayStation 3, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Był on spin-offem serii The Legend of Heroes autorstwa Nihon Falcom.

Akatsuki no Kiseki to, jak wspomniano na wstępie, spin-off serii The Legend of Heroes stworzonej przez japońskie studio Nihon Falcom. Akcja rozgrywa się między Zero no Kiseki a Ao no Kiseki. Głównymi bohaterami są Nacht Weiss oraz Chloe Barnett. Tę dwójkę łączy wspólny cel: próbują zdać egzamin na Bracera. Nacht, jako były jaeger, chce to zrobić, ponieważ jego towarzysze broni z oddziału zostali zamordowani, zaś Chloe inspiruje się swoją idolką Estelle Bright (bohaterką trylogii Trails in the Sky). Historia rozpoczyna się od wspomnianego egzaminu, zaś na późniejszym jej etapie odwiedzamy różne zakątki kontynentu Zemuria - nie tylko znane z innych gier Crossbell i Liberl, ale też niewidziane wcześniej księstwo Remiferia.

Produkcja UserJoy Technology powstała w oparciu o model F2P. W Akatsuki no Kiseki można grać za darmo, choć twórcy zaimplementowali system mikropłatności, który pozwala nam nabywać za prawdziwe pieniądze różne użyteczne przedmioty. System walki jest podobny do tego z głównych odsłon cyklu. Nasi podopieczni ścierają się z nieprzyjaciółmi na trójwymiarowych planszach, po których mogą się poruszać. Umiejętności zaś możemy wybierać z listy komend. W zależności od tego, jak nam pójdzie walka, otrzymujemy pewną ilość doświadczenia i ewentualnie

Jak wspomniano, w trakcie rozgrywki odwiedzamy rozmaite regiony Zemurii. Naszą bazą wypadową jest statek powietrzny, na którym zarządzamy postaciami, sprawdzamy dostępność eventów itd. 

Podobne gry