Her Majesty's Ship
29V

Her Majesty's Ship

Her Majesty's Ship
  • Premiery
  • Świat: 12.07.2019
  • Europa: 12.07.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Strategiczna

Her Majesty’s Ship to strategia czasu rzeczywistego (tzw. RTS) wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Every Single Soldier, która pozwala wcielić się w kapitana XVIII-wiecznego okrętu. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych.

Her Majesty’s Ship to strategia czasu rzeczywistego, skupiająca się na rywalizacji mocarstw kolonialnych. Gra nie stawia nacisku na opowiadanie historii, a założenia są proste: wcielamy się w kapitana XVIII-wiecznego żaglowca, który musi się dochrapać stanowiska admirała. 

W produkcji Every Single Soldier służyć możemy jednemu z czterech państw: Anglii, Francji, Portugalii bądź Hiszpanii. Wykonując zlecane nam przez przełożonych misje, stopniowo pniemy się w hierarchii, a to otwiera przed nami nowe możliwości (w przypadku niepowodzeń można jednak zostać zdegradowanym). Pozwala mianowicie zwerbować większą liczbę marynarzy, mieć pod komendą więcej oficerów, transportować więcej ładunków itd. Każda z tych rzeczy ma istotne znaczenie. 

Więcej marynarzy oznacza, że da się wykonać więcej czynności (jak obsługiwanie armat, czyszczenie pokładu, pomoc rannym, rozwijanie żagli czy naprawa), oficerowie mogą stawać się dowódcami i dowodzić własnymi statkami (a to umożliwia wykonywanie większej liczby zadań), z kolei więcej miejsca na ładunek oznacza też możliwość transportowania większej ilości jedzenia (potrzebnego do zachowania morale; jeśli będzie ono niskie, załoga się zbuntuje), rumu czy prochu, bez którego nie sposób stawać w szranki z wrogimi jednostkami.

Poza tym są też inne czynniki, jakie musimy brać pod uwagę, jak np. złoto (tutejsza waluta), które jest niezbędne do dokonywania zakupów, czy zmienne pory dnia. W radzeniu sobie z rozlicznymi kwestiami pomagają powiadomienia w postaci flag. 

Her Majesty's Ship oprócz trybu singlowego oferuje też multiplayer.

Podobne gry