Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands (NS)

Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands (NS)

Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands
  • Premiery
  • Świat: 17.10.2019
  • Europa: 17.10.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja, Otwarty świat, Survival
  • Liczba graczy: 1
  • od lat 7
  • przemoc

Ocena społeczności

-0 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Stranded Sails: Explorers of the Cursed Islands to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Lemonbomb Entertainment i wydana przez Rokapublish. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja Lemonbomb nie stawia szczególnego nacisku na fabułę. Zabawę rozpoczynamy od wyboru postaci: chłopaka lub dziewczyny. Jak się okazuje, jest on/ona synem/córką kapitana dużego statku. Podczas jednej wypraw łajba się jednak rozbija, a jej załoga trafia wbrew swej woli na tytułowego przeklęte wyspy. W tej sytuacji zadaniem rozbitków jest zbudowanie nowej łodzi i ucieczka. To jednak cel dopiero majaczący gdzieś daleko na horyzoncie. W międzyczasie ważniejsza będzie proza życia, tj. czynienie wszystkiego co w naszej mocy, aby przeżyć.

Po pierwsze, musimy zadbać o wyżywienie, ponieważ bez tego żadne przedsięwzięcie się nie powiedzie. Schemat nie odbiega szczególnie od tego, co znać możemy z serii Harvest Moon: najpierw przygotowujemy ziemię pod uprawy, sadzimy rośliny, a na końcu czekamy na rezultat. Pozyskać w ten sposób można żywność wszelkiej maści, a z tej z kolei przygotowujemy pożywne posiłki. Dzięki temu poziom szczęścia towarzyszy nie spada, a skoro nie spada, możemy liczyć na korzyści w rodzaju możliwości usprawniania narzędzi. Każdy ocalały posiada jakąś specjalizację, która może być kluczowa.

Gdy już zajmiemy się najpotrzebniejszymi rzeczami, możemy zacząć przeczesywać wyspę (warto jednak dodać, że eksplorację ogranicza stamina). Nie do wszystkich lokacji mamy jednak dostęp od razu - niektóre wymagają pozyskania specjalnych przedmiotów. W grze nie brakuje starć z przeciwnikami, lecz system walki generalnie nie jest rozbudowany. 

Zmagania urozmaicają też inne atrakcje, jak poszukiwanie skarbów na podstawie znalezionych map.

Grę można generalnie ukończyć w ok. 15 godzin. 

Podobne gry