Automachef
94V

Automachef

Automachef
  • Premiery
  • Świat: 23.07.2019
  • Europa: 23.07.2019
  • Polska: 23.07.2019
  • Gatunek: Logiczna, Symulacja
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Automachef to gra logiczna pozwalająca graczom projektować restauracje przyszłości. Za jej produkcję odpowiadało studio Hermes Interactive, a za wydanie Team 17 Digital. Tytuł ukazał się na komputerach i konsoli Nintendo Switch.

W produkcji Hermes Interactive nasze zadanie polega na zbudowanie zautomatyzowanych restauracji. Przestrzeń, na której działamy, wyposażamy w szereg przydatnych urządzeń: dozowniki ze składnikami, przenośniki taśmowe, grille, frytownice itd. itp. Poszczególne elementy musimy dobierać tak, byśmy mogli w odpowiednim czasie przyrządzać sprawnie konkretne potrawy. 

Tak wyglądają główne założenia gry, ale rozgrywka stawia przed nami rozmaite wyzwania. Gotowanie to oczywiście jedno, a z czasem musimy przyrządzać coraz bardziej skomplikowane potrawy, co wymaga od nas umiejętności strategicznego planowania i zarządzania ograniczoną przestrzenią. To jednak nie wszystko. Oprócz tego musimy też bowiem zarządzać finansami, dbać o promowanie lokalu czy radzić sobie z nieprzewidzianymi, losowymi zdarzeniami, jak wybuchy pożarów chociażby.

Automachef posiada dwa główne warianty rozgrywki. Pierwszy to kampania, w której czeka na nas ponad czterdzieści scenariuszy przeważnie wymagających dostarczenia określonej liczby konkretnych potraw mieszcząc się w budżecie, a wraz z czasem pojawiają się nowe patenty i mechaniki urozmaicające zmagania. Drugi tryb to natomiast tryb kontraktowy, w którym projektujemy kuchnie dla zleceniodawców. 

Oprócz tych dwóch trybów dostępny jest również tryb testowy, który służy do szlifowania umiejętności i poznawania tutejszych systemowych meandrów, a także Warsztat Steam pozwalający tworzyć własne składniki i scenariusze. 

Podobne gry