Immortals Fenyx Rising (STADIA)

Immortals Fenyx Rising (STADIA)

Immortals Fenyx Rising
  • Producent: Ubisoft
  • Wydawca: Ubisoft
  • Polski dystrybutor: Ubisoft
  • Wersja językowa: Polska Napisy
  • Premiery
  • Świat: 03.12.2020
  • Europa: 03.12.2020
  • Polska: 03.12.2020
  • Gatunek: Przygodowa, Akcja
  • Liczba graczy: 1

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Immortals Fenyx Rising (wcześniej Gods & Monsters) to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz Google Stadia. Przy jego produkcji brali udział twórcy Assassin's Creed: Odyssey.

Fabuła - Immortals Fenyx Rising

Akcja rozgrywa się w uniwersum inspirowanym mitologią starożytnej Grecji. Gra pozwala nam się wcielić w Fenyxa (postać kreujemy sami, decydując o płci i wyglądzie), który/która trafia na tzw. Złotą Wyspę, gdzie na jego/jej barki spada ważkie zadanie powstrzymania Tyfona, tytana uwięzionego przez bogów w Tartarze. Styl narracji cechuje lekkość i poczucie humoru. Opowieść podczas naszych zmagań snują główny narrator Prometeusz i Zeus, narrator nierzetelny.

Rozgrywka - Immortals Fenyx Rising

Produkcja Ubisoftu to trójwymiarowa gra action-adventure, która wrzuca nas do dużego otwartego świata składającego się z siedmiu regionów pełnych rozlicznych aktywności. Nasza postać dysponuje wachlarzem zdolności i innych narzędzi umożliwiających eksplorowanie wyspy: potrafi się wspinać, korzystać z wierzchowca lub skrzydeł Dedala. Oprócz zadań obowiązkowych popychających fabułę do przodu znajdziemy tu również inne atrakcje opcjonalne questy, dodatkowe łamigłówki czy zręcznościowe wyzwania w Tartarze, do których prowadzą wyrwy znajdowanie w niektórych lokacjach.

Walka stanowi oczywiście istotną część rozgrywki Immortals Fenyx Rising. W trakcie przygody mierzymy się z wieloma istotami znanymi z mitów greckich, np. minotaurami czy cyklopami. Do dyspozycji mamy rozmaite typy oręża. Jest to między innymi miecz, łuk oraz młot. Z czasem możemy pozyskiwać nowe zdolności i bronie, jak włócznie Aresa. W grze zaimplementowano patent ze staminą przywodzący na myśl tytuły studia FromSoftware - Fenyx po wyprowadzeniu kilku ataków musi odczekać chwilę, by odzyskać kondycję. 

W Immortals Fenyx Rising zaimplementowano prosty system rozwoju. Dzięki gromadzonym monetom Charona i błyskawicom Zeusa możemy usprawniać umiejętności i ekwipunek bohatera/bohaterki. Dostępny jest również crafting pozwalający za pomocą znalezionych materiałów sporządzić mikstury i sklecić wiele przydatnych przedmiotów. 

Podobne gry