Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered
253V

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered
  • Producent: Level-5
  • Wydawca: Bandai Namco
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 20.09.2019
  • Europa: 20.09.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: RPG
  • Liczba graczy: 1

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Level-5 i wydana przez Bandai Namco Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli PlayStation 4. Powstał on we współpracy ze Studio Ghibli.

Gra jest remasterem pierwszej części Ni no Kuni, w związku z czym główne założenia nie uległy zmianie.

Gra Level 5 opowiada o losach trzynastoletniego Olivera, który ledwo uchodzi z życiem, gdy wpada do rzeki pojazdem swojego kolegi. Ze szponów śmierci ratuje go matka, która nie ma tyle szczęścia i niedługo później umiera w szpitalu. Zrozpaczony chłopiec traci chęć do życia - po odejściu najbliższej mu osoby zamyka się w pokoju i całymi dniami płacze, marząc o tym, by odwrócić bieg wydarzeń. Jego łzy doprowadzają w końcu do przebudzenia maskotki, którą otrzymał od zmarłej matki. Drippy, bo tak ma ona (a właściwie on) na imię, informuje chłopca, że istnieje drugi świat połączony z tym, w którym mieszka on i że każdy ma w nim swojego odpowiednika. Oliver postanawia więc odnaleźć odpowiednika mamy, licząc, że znajdzie jakiś sposób, by przywrócić ją do życia.

System potyczek rozgrywanych w czasie rzeczywistym nie jest przesadnie skomplikowany, mimo to daje spore możliwości. Każdy z trzech członków drużyny dysponuje innym zestawem umiejętności, w dodatku Olivera wspierają tzw. Familiars, czyli stworki, które w czasie przygody można rekrutować, szkolić, a następnie wystawiać do walki. Z czasem protagonista zyskuje dostęp do magii, z której może korzystać zarówno w podczas eksploracji popychając fabułę do przodu, jak i w zadaniach opcjonalnych (np. podczas ofiarowania ludziom pozytywnych emocji). Oprócz tego czeka też na nas szereg innych atrakcji, takich jak możliwość przemieszczania się do niedostępnych wcześniej lokacji na grzbiecie smoka czy pokładzie statku, polowanie na legendarne stwory, odkrywanie ukrytych na mapie wiosek czy też zabawa w kasynie.

Nowości

Edycja zremasterowana oferuje m.in. ulepszoną oprawę graficzną i płynniejszą animację (60 klatek na sekundę). 

Podobne gry