Monster Hunter World: Iceborne Master Edition (PS4)

Monster Hunter World: Iceborne Master Edition (PS4)

Monster Hunter World: Iceborne Master Edition
 • Producent: Capcom
 • Wydawca: Capcom
 • Polski dystrybutor: Cenega
 • Wersja językowa: Polska Napisy
 • Premiery
 • Świat: 06.09.2019
 • Europa: 06.09.2019
 • Polska: 06.09.2019
 • Gatunek: RPG akcji
 • Liczba graczy: 1-4
 • od lat 16
 • przemoc

Ocena społeczności

9.311 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Monster Hunter World: Iceborne Master Edition to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Capcom na PlayStation 4, Xbox One i PC. Iceborne Edition to nowa edycja Monster Hunter World zawierająca duże rozszerzenie Iceborne wydane ponad rok po premierze pierwowzoru. 

Fabuła

Monster Hunter World w odróżnieniu od wielu poprzednich części cyklu posiada fabułę, choć mimo wszystko nie stanowi ona najważniejszego elementu całości. Gra pozwala nam wejść w buty łowcy, który trafia do Nowego Świata w celu zbadania pewnego fenomenu: migracji wielkich smoków (elder dragons).

Gameplay

Trzon rozgrywki i jej schemat nie uległ zmianie od poprzednich części. Mamy tu do czynienia z grą action-RPG, w której nasze zadanie sprowadza się przede wszystkim do polowania na potwory - mniejsze i większe. O zdolnościach naszej postaci decyduje tu ekwipunek (nie parametry), a do wyboru mamy czternaście rodzajów broni (miecze, młoty, łuki i inne) oraz najróżniejsze pancerze. Podstawowe wyposażenie można kupić w sklepach, ale to lepsze budujemy z lootu, którzy otrzymujemy po ubiciu potworów, zastawieniu na nich pułapek, po zaliczeniu questa lub po prostu zbierając go podczas eksploracji.

Poza wspomnianymi broniami i zbrojami mamy też dostęp do innych przydatnych gadżetów i mechanik. Łowca, wzorem Dragon’s Dogma, może się wspiąć na potwora i w takiej pozycji zadawać mu obrażenia bronią. Dysponuje narzędziem zwany “slinger”, które działa na podobnej zasadzie jak linka z hakiem, pozwalając nam dostać się w trudniej dostępne miejsca. Dostępny jest też m.in. kamuflaż ułatwiający polowania oraz owady przypominające świetliki, które potrafią odnaleźć potwora (i inne rzeczy też, jeśli je tego wyuczymy).

Po przeniesieniu gry z konsol przenośnych na stacjonarne zmianom uległ świat - jest on teraz większy. Nie ma już podziału na mniejsze strefy oddzielone loadingami, co jednocześnie sprawia, że nie da się tak łatwo uciec z walki. Na uwagę zasługuje też system zmiennych pór dnia i pogody (oba te czynniki wpływają na zachowanie potworów), funkcjonujące ekosystemy (świat zamieszkują różne istoty, które wchodzą między sobą w interakcje bez naszej ingerencji; można to wykorzystywać), zniszczalne elementy otoczenia itd.

Grać możemy sami lub z trzema osobami przez sieć. W tym pierwszym przypadku towarzyszy nam pomocnik, czyli Palico, który przypomina małego antropomorficznego kota.

Online

Poza graniem z innymi przez sieć możemy również zakładać gildie (zwane Squads).

Gra była także wspierana po premierze darmowymi rozszerzeniami DLC zawierającymi m.in. nowe potwory. Warto wspomnieć, iż Monster Hunter World nie posiadał systemu mikrotransakcji, a jego twórcy wykluczyli ich implementację w przyszłości.

Nowości

Iceborne Master Edition zawiera szereg mniejszych i większych nowości (ilość zawartości porównywalna jest z podstawową edycją gry):

- Nowy wątek fabularny i nowa zimowa lokacja Szronisty Brzeg, która będzie największą z miejscówek dostępnych dotychczas w Monster Hunter World.
- Nowy, wysoki poziom trudności Master Rank
- Nowe potwory
- Nowe mechaniki (nowe opcje dla slingera: ruch chwytaka Pazur Chwytny oraz Strzał Odparcia, za pomocą którego można ogłuszać potwory)
- Nowe opcje broni (combosy oraz inne elementy)
- Nowe wyposażenie oraz przedmioty do stworzenia

Podobne gry