The Padre
209V

The Padre

The Padre
  • Premiery
  • Świat: 18.04.2019
  • Europa: 18.04.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Przygodowa, Horror
  • Liczba graczy: 1
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

The Padre to gra przygodowa wyprodukowana przez studio Shotgun with Glitters i wydana przez Feardemic. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja Shotgun with Glitters pozwala nam wejść w buty tytułowego duchownego - egzorcysty o imieniu Sandro. Główny bohater prowadzi śledztwo badające zniknięcie pewnego kardynała, w wyniku czego trafia w końcu do podejrzanej posiadłości. Jak się okazuje, jest ona nawiedzona. Siły nieczyste w postaci błąkających się po korytarzach potworów nie są jednak jego jedynym zmartwieniem. Przy okazji Sandro musi też stawić czoło własnym wewnętrznym demonom.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, The Padre przypomina na pierwszy rzut oka klasyki survival horroru, jak Alone in the Dark czy pierwsze części Resident Evil. Nasze zadanie polega tu w pierwszej kolejności na eksploracji ponurego domostwa i odkryciu jego mrocznych tajemnic. Pomagają w tym m.in. odnajdywane tu i ówdzie listy i pamiętniki rzucające więcej światła na wcześniejsze dramatyczne wydarzenia.

Ważną częścią rozgrywki jest rozwiązywanie łamigłówek. Są to zwykle wyzwania polegające na użyciu właściwego przedmiotu we właściwym miejscu. W grze nie ma zbyt wielu podpowiedzi, a niektóre z zagadek wymagają więcej główkowania. Poza tym w posiadłości, którą eksplorujemy, natknąć się można na przeciwników (zombie, demony itd.) - występujących pojedynczo w lub większych grupach. Padre nie jest w takich sytuacjach bezbronny - na początku dysponuje on łomem, zaś z czasem znajduje bardziej przydatne narzędzia, np. broń palną.

Przejście The Padre zajmuje mniej niż dziesięć godzin.

Podobne gry