rFactor 2
195V

rFactor 2

rFactor 2
  • Premiery
  • Świat: 28.03.2013
  • Europa: 28.03.2013
  • Polska: 28.03.2013
  • Gatunek: Wyścigi, Symulacja
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

rFactor 2 jest kontynuacją wydanej wyłącznie na PC w 2005 roku symulacji. Produkcja ta trafiła do cyfrowej dystrybucji Steam 28 marca 2013 roku.

rFactor 2 oferuje przebudowany interfejs, jak również i usprawnioną fizykę oraz grafikę w porównaniu do jedynki. Poza tym ogólne zasady pozostały niezmienione. Nadal mamy do czynienia z produkcją z symulacyjnym zacięciem, gdzie zasady możemy modyfikować według własnych potrzeb.

W porównaniu do pierwszej odsłony, w dwójce wprowadzono bardziej zaawansowane warunki pogodowe. Teraz możemy nie tylko ścigać się o określonej porze dnia, ale również ustalić, czy trasa ma być sucha czy wilgotna (co oczywiście wpływa na przyczepność samochodów na trasie). Sama sesja z kolei jest podzielona na trzy części: Praktykę, Kwalifikacje i Wyścig. Nie musimy uczestniczyć w każdej, możemy na przykład odbyć krótką praktykę na torze lub skoczyć od razu w wir akcji.

rFactor 2 wspiera Warsztat Steam. Dzięki temu gracze mają dostęp z jednego miejsca do dużej ilości nowych tras i samochodów stworzonych przez społeczność gry. Tytuł dostaje również oficjalne wsparcie od dewelopera w formie dodatkowej zawartości (zarówno darmowej, jak i płatnej).

Produkcja wspiera gogle wirtualnej rzeczywistości oraz sterowniki DirectX 11 (jedynka miała wsparcie DirectX 9). Ponadto, podobnie jak poprzednik została bardzo ciepło przyjęta przez graczy, którzy wychwalają bardzo wysoki realizm jazdy.


Opis opracował: Placek17
Video - rFactor 2

Podobne gry