Samurai Shodown NeoGeo Collection (PC)

Samurai Shodown NeoGeo Collection (PC)

Samurai Shodown NeoGeo Collection
  • Premiery
  • Świat: 11.06.2020
  • Europa: 11.06.2020
  • Polska: 11.06.2020
  • Gatunek: Bijatyka
  • Liczba graczy: 1-2
  • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena społeczności

8.01 głosów
-

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Samurai Shodown NeoGeo Collection to kolekcja, w skład której wchodzi sześć gier z serii Samurai Shodown. Za jej produkcję odpowiadało Digital Eclipse, a za wydanie SNK. Kolekcja ukazała się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One.

Produkcja Digital Eclipse/SNK to kolekcja, w której skład wchodzi sześć gier z serii Samurai Shodown. Jest to:

Samurai Shodown
Samurai Shodown II
Samurai Shodown III: Blades of Blood
Samurai Shodown IV: Amakusa’s Revenge
Samurai Shodown V
Samurai Shodown V Special
Samurai Shodown V Perfect

Samurai Shodown to seria dwuwymiarowych bijatyk, których akcja rozgrywa się w feudalnej Japonii (choć nie zaprząta też ona sobie głowy trzymaniem się historycznych realiów). Na przestrzeni jej historii system walki ulegał oczywiście modyfikacjom, ale główne założenia pozostawały bez zmian. Mniejsze znaczenie ma tutaj klepanie długich, efektownych combosów, a więcej zajmowanie dobrej pozycji i czekanie na dogodny moment, by zaatakować przeciwnika. Dobrze wyprowadzony atak potrafi bowiem całkowicie odwrócić losy pojedynku. Podczas rywalizacji korzystamy z czterech przycisków. Jeden odpowiada za słaby atak, drugi za mocniejszy, wciśnięcie obu odpala atak najmocniejszy, trzeci za kopniaki i czwarty za działania obronne, jak bloki czy uniki.  

Składanka nie wprowadza oczywiście zbyt wielu nowości. Jest to przede wszystkim poprawiona oprawa graficzna oraz możliwość grania przez sieć z innymi graczami. 

Podobne gry