SKLEP
Tormentum II (PC)

Tormentum II (PC)

Tormentum II
 • Wersja:
 • Producent: OhNoo Studio
 • Wydawca: OhNoo Studio
 • Wersja językowa: Polska Napisy
 • Premiery
 • Świat: 20.06.2019
 • Europa: 20.06.2019
 • Polska: Brak planów wydawniczych
 • Gatunek: Przygodowa, Horror
 • Liczba graczy: 1
 • Dystrybucja cyfrowa: Tak

Ocena PPE.pl

-
Brak oceny

Tormentum II to gra przygodowa point-and-click wyprodukowana i wydana przez polskie OhNoo Studio. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych.

Informacja developera/wydawcy:

Tormentum II, długo wyczekiwana kontynuacja mrocznej gry przygodowej, inspirowanej twórczością H.R. Gigera oraz Zdzisława Beksińskiego, pojawi się na platformie Steam w 2019 roku.

Tormentum II to gra przygodowa typu Point & Click dziejąca się w mrocznym, surrealistycznym świecie, pełnym posępnych postaci i odrażających stworzeń wyjętych wprost z najgorszych horrorów. O jedyne w swoim rodzaju wrażenia, przyprawiające graczy o dreszcze, zadba ręcznie rysowana grafika, nawiązująca do twórczości wybitnych malarzy, takich jak H.R.Giger, czy Zdzisław Beksiński.

Tym razem przygoda rozpocznie się w przyszłości - w uniwersum, w którym gry komputerowe przynoszą ukojenie w pozbawionym nadziei świecie wyniszczonym przez technologię. Gracze pokierują losami twórcy gier, którego ambicją jest stworzenie czegoś, czego jeszcze nigdy nikomu nie udało się stworzyć - świata zamieszkałego przez postacie inteligencją dorównujące człowiekowi.

Gdy pewnego dnia otrzymuje on tajemniczą przesyłkę z dziwacznym procesorem, zaczynają nawiedzać go niepokojące wizje. Rzeczywistość miesza się z sennym koszmarem, a postacie z gry zaczynają przenikać do jego świata. A może jest zupełnie na odwrót...

Decyduje się umieścić tajemniczy procesor w komputerze. Od tego momentu nic nie jest już pewne, a on sam staje się więźniem własnego dzieła.

Budzi się w więzieniu, na położonej na środku morza wyspie, i rozpoczyna eksplorację stworzonego przez siebie świata. Okazuje się on jednak inny od jego wyobrażeń - znacznie mniej przyjazny, bardziej agresywny. Najbardziej jednak zastanawia go jedna rzecz: napotkane postacie opowiadają mu o bogu, który zamieszkuje jedną z najbardziej odległych wysp. O bogu, którego w jego grze nigdy nie było, którego on sam nie stworzył.

Gracze będą mogli poznać ogromny mroczny świat, rozciągający się na kilkanaście wysp. Pełny sekretów i bogaty w przeróżne stworzenia. Bohater, aby odnaleźć drogę do domu i odnaleźć po drodze tajemniczego boga, będzie musiał przemierzyć ogromną krainę, na którą składać się będzie ponad 130 lokacji - dwa razy więcej niż w pierwszej części przygody.

Podczas tułaczki po świecie gry, gracze napotkają na sytuacje, w których twórcy gry będą kwestionować ich sumienie, zmuszając do podjęcia często niejednoznacznych decyzji, wpływających na losy napotkanych postaci. Dzięki takiemu zabiegowi zaburzona zostanie liniowość rozgrywki, co umożliwi więcej niż jedno zakończenie - bezpośrednio związane z wyborami podjętych przez bohatera.

Podobne gry
Miesięcznik PSX Extreme

Miesięcznik PSX Extreme