OlliOlli: Switch Stance
314V

OlliOlli: Switch Stance

OlliOlli: Switch Stance
  • Producent: Roll7
  • Wydawca: Good Shepherd Entertainment
  • Wersja językowa: Angielska Angielska
  • Premiery
  • Świat: 14.02.2019
  • Europa: 14.02.2019
  • Polska: Nie wydano
  • Gatunek: Zręcznościowa, Kolekcje
  • Liczba graczy: 1-4

OlliOlli: Switch Stance to kolekcja zawierająca dwie części serii OlliOlli. Składanka ukazała się na konsoli Nintendo Switch. Za produkcję odpowiadało studio Roll7, a za wydanie Good Shepherd Entertainment.

OlliOlli:

OlliOlli  to typowa zręcznościówka, w której zainteresowani muszą przejechać przez trasę. Gracze poruszają się cały czas w prawą stronę ekranu, a podczas misji nie można się zatrzymać. Trzeba przy tym pamiętać o wykonywaniu jak największej liczby skomplikowanych trików, ponieważ posiadając odpowiednią liczbę punktów można wykonać poszczególne zadania. Wszelkie akrobacje wykonujemy lewą gałką i spustami, z kolei przycisk X służy do odpychania się i lądowania.  
 
Gra jest niezależną produkcją, która zawiera pięć różnych scenerii - blokowisko, złomowisko, bazę wojskową, neonowe miasto oraz  port). W trakcie kampanii skaterzy muszą ukończyć wszystkie mapy, a podczas przejazdu osiągnąć odpowiedni wynik wykonując poszczególne zadania (w tym zbieranie puszek z farbą czy wykonywanie odpowiednio wysoko punktowanych trików). Dzięki temu można odblokować alternatywne wersje plansz z jeszcze trudniejszymi wyzwaniami. Oprócz trybu kariery dostępny jest też prosty trening pełniący rolę tutorialu oraz 50 spotów (czyli swoistych miejscówek), w których naszym zadaniem jest nabicie jak największej ilości punktów w trakcie jednego combosa. Dostępne są ponadto sieciowe rankingi.
 
OlliOlli 2
 
Schemat rozgrywki nie uległ zmianie względem pierwowzoru - gracze ponownie muszą pokonać trasę z punktu A do punktu B wykonując po drodze jak największą ilość różnorodnych trików. W zabawie ujętej w dwuwymiarowej konwencji rodem z epoki 16 bitów, skater jedzie sam, a naszym zadaniem jest odpychać się, aby nabrać prędkości i wybijać się w powietrze w celu czesania trików lub grindowania.Wszelkie akrobacje wykonujemy lewą gałką i spustami, z kolei przycisk X służy do odpychania się i lądowania.. Liczy się dobry timing i podtrzymanie łańcucha combo. Upadek to zakończenie przejazdu, a koślawe lądowanie rozbija nabitą premię punktów.

Posiadając odpowiednią liczbę punktów można wykonać poszczególne zadania. Dzięki temu można odblokować alternatywne wersje plansz z jeszcze trudniejszymi wyzwaniami. Miejscówki, na których zaliczamy liczne gleby, są mocno zróżnicowane (m.in. ruiny Azteków, wesołe miasteczko, Dziki Zachód) i uzupełnione dodatkowymi efektami wizualnymi czy niespotykanymi wcześniej elementami jak np. wyskocznie czy rozjazdy pozwalające pokonać etap kilkoma ścieżkami.. W grze znalazło się 5 zupełnie nowych światów, na które składa się 50 leveli i 250 wyzwań.

Druga odsłona otrzymała poprawioną grafikę (piksele zostały zastąpione ładniejszą i bardziej kolorową oprawą), płynniejszą animacją, wieloma nowymi trickami oraz dłuższą możliwością wykonywania combosów. W pozycji pojawił się również tryb sieciowy, w którym jednocześnie na mapie może rywalizować 4 graczy. 

Podobne gry